.

HENCKELS Фалсификувани Синергија Резба Нож, 8-инчен, Црна/Нерѓосувачки Челик

HENCKELS Фалсификувани Синергија Резба Нож, 8-инчен, Црна/Нерѓосувачки Челик

DEN 1320.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Фабрикувани од висок квалитет на германски нерѓосувачки челик.Фалсификувани се зајакнат конструкција нуди издржливост и лесна транзиција од ножот за да се справи.Професионални сатен-заврши ножот може да се пофали прецизно сечење и е фино усовршуваа за долгорочната острина.Модерната двојно-занитвам се справи со не ' рѓосувачки челик поддршка дава утеха во стил.Машина за миење садови безбедно.Произведено во Кина.На Henckels Меѓународни Фалсификувани Синергија 8" Резба Нож ви овозможува да се оцртува и се служи месо со доверба.Фабрикувани од висок квалитет на германски нерѓосувачки челик, фино работ на ножот произведува прецизност намалувања.Се печено турција без напор, парче шунка без проблеми и намалување на печено говедско месо убаво.На фалсификувани да се зајакнат изградба беспрекорно транзиции од сечилото да се справи за издржливост и рамнотежа.Дизајниран за удобност и стил, ергономски двојно-занитвам се справи со карактеристики на елегантни, од не ' рѓосувачки челик поддршка која изгледа како добра како што се чувствува.Henckels Меѓународни го прави суштински кујнски алатки секој дом готвач потреби.Од бифтек ножеви да spatulas, секој производ може да се пофали со висок квалитет на исклучителна вредност.Создадена во 1895 г од Zwilling J. A. Henckels, оваа вредност-управувано бренд гаранции исто издржливост, дизајн и леснотија на користење за кое глобалната компанија е позната.Опремување на вашиот кујна со експертиза со Henckels International.Од 1895 година, HENCKELS е производство на висококвалитетни ножеви во исклучителна вредност.Како модерна кујна специјалист, HENCKELS сега го прави целосен опсег на премиум кујна производи кои го подобрува животот на професионален и дома готвачи во светот.Од ножеви за садови, flatware да се додатоци, HENCKELS занаети основни алатки информирани од својата долга прибор за јадење традиција.

Особините