.

Чикаго Прибор За Јадење Орев Традиција 8-Инчен Режење/Carver Нож, Slicer

Чикаго Прибор За Јадење Орев Традиција 8-Инчен Режење/Carver Нож, Slicer

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Чикаго Прибор за јадење е 8-Инчен Режење/Резба Нож е совршен избор, кога тоа е време да се издлаби турција, пилешко, печено или шунка.High-carbon нерѓосувачки челични ножеви се спротивстави на ' рѓа, дамки, и спротивставувајќи, додека Чикаго Прибор за јадење е ексклузивни 25-степен Коси Мелење работ обезбедува оптимални острина.тројно месинг заковки и целосен метал танг ви дава стабилност и контрола за сигурно, безбедно ракување за време на оброк првично училиште.Атрактивни, contoured орев се справи со месинг заковки е удобно во рака и додава класичен изглед на вашата кујна украси.Чикаго Прибор за јадење е Орев Традиција 8-Инчен Режење/Резба Нож доаѓа со целосна доживотна гаранција.Миење на рацете се препорачува.

Особините