.

Arcos 7-Инчен 180 mm 2900 Спектар Месар Нож, Сина

Arcos 7-Инчен 180 mm 2900 Спектар Месар Нож, Сина

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Arcos 2900 спектар 7-инчен сина боја се справи со месар нож специјално дизајнирани за сечење месо.nsf уверение.Ергономски се справи со полна боја на рачка достапни промовира хигиена и здравје за потрошувачите.State-of-the-art направени сечилото обезбедува високо сечење сила (над 100 мм) и долго работ на задржување (над 350 mm).Направени на стврднат и зацврстен Nitrum нерѓосувачки челик.Прецизно сечење алатка која се користи од страна на професионалци во светот.ARCOS водечка Европска нож производителот, воведува 2900 серија, единствена стручна NSF заверена полна боја се справи со опсег на ножеви 100-процентно направена во Шпанија од 1745. Специјално дизајнирани за сечење месото, Arcos 2900 спектар 7-инчен сечилото месар нож сина боја се справи користи ергономски се справи изработени од полипропилен пластика (PP).Овој материјал е отпорна на високи температури и не е лизгава.На 2900 спектар обезбедува различни полна боја рачки на располагање кој им овозможува на секој нож за да се идентификува за специфична употреба, начин на промовирање на подобра хигиена и здравје за потрошувачите.Првично Arcos произведени ножеви исклучиво за професионална.Поради неговата висока сечење сила (над 100 мм) и долго работ на задржување (над 350 mm) кој го направи Arcos ножеви лидер во комерцијалниот пазар, сега Arcos професионални ножеви се исто така достапни за крајните корисници која сака да се чувствуваат во нивни раце прецизно сечење алатка која се користи од страна на професионални готвачи во светот.

Особините