.

Kasumi 7-Инчен Зеленчук Нож со Kasumi 8-Инчен Резба Нож

Kasumi 7-Инчен Зеленчук Нож со Kasumi 8-Инчен Резба Нож

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

2-парче сет вклучува : 8-инчен резба нож со 7-инчен зеленчук нож.На работ е beveled на двете страни, но bevel е поголем од bevel на Европскиот или Американскиот бренд и создава поостри раб.Дамаск моделот е око фаќање и ' рѓа слободни.На асиметрични се справи со е направен од повеќе слоеви на дрво импрегнирани со пластична смола и се riveted на целосна танг.Рака мие, се препорачува.Доживотна Гаранција.Направен во Seki, Јапонија.Kasumi ножеви се произведени од страна на Sumikama Прибор за јадење во Seki, Јапонија.Sumikama Прибор за јадење е специјализирана во производство на ножеви од најсовремени материјали со повеќето напредни производствени техники.Kasumi V-Злато Број 10 Дамаск Шема ножеви се направени од 33 слоеви од нерѓосувачки челик.Само средниот слој делува како сечење на работ, и тоа се прави со користење на V-Злато Број 10 од не ' рѓосувачки челик. 2-парче сет вклучува : 8-инчен резба нож и 7-инчен cegetable нож.Рака мие, се препорачува.Доживотна Гаранција.Направен во Seki, Јапонија.

Особините