.

Универзитетот на југоисточна европа. ПОВТОРНО 5pcs HC-SR04 Ултразвучно Сензор, Сензор за Дистанца со Ултразвучно Предавателот и Приемникот Модул Компатибилен со MEGA2560 Р

Универзитетот на југоисточна европа. ПОВТОРНО 5pcs HC-SR04 Ултразвучно Сензор, Сензор за Дистанца со Ултразвучно Предавателот

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Тест на владата : Користење на IO потребен за високо ниво на сигнал.( Не помалку дека 10us),Модулот испраќа осум 40 k Hz автоматски и детектира дали има пулс сигнал назад.Откривање зона : 0.78~196) во/ (2cm~500cm); Висока прецизност : до 0.12 во/(0.3 цм) Effectual агол : помалку од 15°.Напојување : 5 V DC; Quiescent струја : помалку од 2m A.Тест растојание = ((Времетраење на високо ниво)*(Sonic : 340m/s))/2. Пакет се вклучени : 5 x HC-SR04 Ултразвучно Модул.РК-SR04 Ултразвучно испитување на Модулот на Растојание Сензор за MEGA2560 Робот XBee Zig Bee HC-SR04 Модул главните технички параметри : Напон : DC 5 V На Статична Струја : помалку од 2m A повратен Сигнал : Електрични фреквенција на сигналот, високо ниво 5 V, ниско ниво 0 V Сензор Агол : помалку од 15 степени Откривање на Далечина : 2cm-450cm Активирањето на Текст Пулс ширина : 10u S Прецизност : 3мм Врска : VCC/ trig(T)/ Echo(R)/ GND (VCC снабдување 5 V, и GND е заштитно јаже.TRIG е потребен за контрола на јачина на текст, ЕХО е ехо сигнал на излез.) Answer : ___________________________ NOTE : 1.Овој модул треба да биде вметната во коло пред се напојува да се избегне производство на високо ниво на misoperation; ако се произведени, моќ тоа повторно. 2.Модулот не е предложен за да се поврзете директно да се електрични, ако е поврзан електрични, на GND терминалот треба да биде поврзан на модул прво, инаку тоа ќе влијае на нормалната работа на овој модул. 3.Кога е тестиран објекти, опсегот на областа е не помалку од 0,5 метри квадратни и авионот барања како мазна како е можно, инаку тоа ќе влијае на резултатите од мерење.Пакет се вклучени : 5 x HC-SR04 ултразвучно мерење сензор модул.

Особините