.

Carbest 8 Сонда Авто Системот за Безбедност/Ултразвучно Слепа Точка Detection System/Сензор за Дистанца Откривање + LED Растојание на Екранот + Звук на Алармот (Црна)

Carbest 8 Сонда Авто Системот за Безбедност/Ултразвучно Слепа Точка Detection System/Сензор за Дистанца Откривање + LED

DEN 1199.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

1. Системот автоматски ќе го внесете откривање операцијата на владата кога таа е ставена во обратна опрема. 2.30 см-250cm екранот прецизни, точни приказ на пречка далечина. 3.8 претходната тестирање на растојание од истрагата е 0.8 m (времето е 30 секунди). 4. На сонда самопроверката функција поттикнува на сонда абнормални статус за да се избегне оштетување на истрагата. 5.Dual CPU реагира брзо.Сондата self-check функција, сондата абнормални статус брза, за да се избегне обратна судир предизвикан од сондата штета;. 一, на работи на принцип на astern радар Повеќето astern радар усвојува ултразвучно кои се движат принцип.Кога возачот е обратен (опрема турнат во Р опрема), системот започнува и испраќа ултразвукови бранови од сонда во задниот дел на уредот, со задниот дел на автомобилот.По средбата со пречки, ехо на сигнали се генерирани, и насока и оддалеченоста на пречки се мери од страна на контролорот по контролирање и процесирање на ехо сигнали.Конечно, на екранот или ѕвончето ќе испрати слика и звук поттикнува, така што возачот може да знае кога да се јават, полесно и побезбедно. 8. Звучи astern радар : Работни принцип : На сондата во задниот дел од возилото има работно време од 30 секунди, кога возилото е обратен на сопирачката.Максимална ефективен опсег на обратен радар откривање е 2.5 метри (0.8 метри во предниот дел на возилото).За различни пречки, ултразвукови одраз интензитет е различен, и откривање на далечина е, исто така, различни.Работа на владата : кога сопирачките е притисната, на сондата, пред се полни со енергија и ќе почне со работа; кога обратна опрема на околината, на сондата во задниот дел се полни со енергија и ќе почне да работи Причини за различни операција на предниот и задниот дел од сонди : Кога сопирачки се применуваат, автомобилот се наведнува нанапред и е природно подалеку од пречки зад автомобил, па нема потреба да се детектира пречки зад автомобилот.Слично на тоа, кога автомобилот е во обратна опрема, понатаму се зад себе и далеку од пречки пред него, така што нема потреба да се открие и алармот. 二.Производ функција опис 1. Системот автоматски ќе го внесете откривање операцијата на владата кога таа е ставена во обратна опрема 2.30 см-250cm екранот прецизни, точни приказ на пречка растојание 3.8 претходната тестирање на растојание од истрагата е 0.8 m (времето е 30 секунди) 4. Зелена, жолта и црвена led диоди покаже растојанието на пречки со 7 делови 5. Обележување позиција насока на лево и десно пречки 6, Bi.Bi.Bi.Титкање за аларм алармот ниво од страна на ниво,.

Особините