.

DALY BMS 8S 24V 150A LiFePO4 PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици Батеријата Заштита Модул BMS за Батерија 18650 Пакет 24V

DALY BMS 8S 24V 150A LiFePO4 PCB Заштита Одбор со Рамнотежата Води Жици Батеријата Заштита Модул BMS за Батерија 18650

DEN 2366.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Во текот тековната заштита-18650 Li Fe PO4 батеријата пак ќе прекинете полнењето кога тековната над 80 A(AMP) и ќе го запре извршувањето, кога тековната над 500 A(AMP).Над-полнење со текот на-испуштање заштита-18650 Li Fe PO4 батеријата пак ќе прекинете полнењето кога неговата напон достигне 3.75 V и го запре извршувањето, кога неговата напон достигне 2.2 V. Температура заштита-ниска температура -7℃ батеријата заштита и висока температура 70℃ празнење на батеријата заштита.Гаранција за квалитет- ISO/ FCC/ Ro HS/ PSE/ CE ОДОБРЕНО.Превозот време-во рок од 9-14 дена од Кина Dalyelec обично.Само во текот на Денот на Трудот(Може да 1-3), Национален Ден(октомври 1-5) и Пролетен Фестивал(Февруари 9-18, 2021) треба повеќето екстра 3-10 дена.Следење на информациите кои се на располагање.Донесе врвен квалитет (на А-ниво) Seiko IC) од Јапонија.BMS сопственик водоотпорен патент, не грижете се во дождливите денови.Продолжување на животниот век на батеријата век, подобри перформанси.Параметри : BMS заштита на батеријата полнење на струјата : 80 A.BMS заштита на батеријата испуштање струја : 500 A.BMS заштита на наполнетост на батеријата напон : 3.75 V. BMS заштита на празнење на батеријата напон : 2.2 V. Континуирано полнење на струјата : 75 A.Континуирано празнење на струја : 150 A.Рамнотежа напон : 3.7 V. Пакет : 3.2 V Li Fe PO4 BMS*1, за појавување на рамнотежа жици*1, англиски верзија жици прирачник*1.

Особините