.

Лесно да се Случува 3 Парчиња Водат Мека Столица Покритие за Кучиња - Перат Троседот Slipcover за 2 Одделни Перница Кауч - Еластична Мебел Заштитник за Миленичиња, Деца (Д?

Лесно да се Случува 3 Парчиња Водат Мека Столица Покритие за Кучиња - Перат Троседот Slipcover за 2 Одделни Перница Кауч

DEN 273.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

Еластична,полиестер,spandex.ВИСОК КВАЛИТЕТ на ТКАЕНИНИ : 85% полиестер 15% spandex ткаенина го прави нашето троседот опфаќа повеќе еластичен и издржливи, обезбедување и добро функционира и удобност.Имајќи како троседот покрива не само што се заштитува вашиот тросед од spills и дамки, но, исто така, му дава на вашиот тросед нов rejuvenated се погледне ако вашиот тросед изгледа малку скршен или не толку нова.СОВРШЕНО се ВКЛОПУВААТ : Ова реновиран 3 парчиња троседот каучот се покрие направена од микрофибер руно ткаенини, вклучувајќи 1 парче на база покрие и 2 дел од перница покрива.Софа slipcovers (одговара седи ширина помеѓу 40-55 инчен).Карактеристика една големина одговара на повеќето, љубезно мерка пред да нарачате.СОФА КАПАК КОЈ ОСТАНУВА ВО МЕСТО : Нашата троседот поклопецот е ексклузивно дизајниран за оние софи со посебен перници.Бидејќи перници се одвојат, тие се вклопуваат подобро, троседот маска може да се покрие назад на вашиот тросед, обезбедување на сите круг на заштита.Вие не треба да се прилагоди по седи.ЛЕСЕН ЗА ИНСТАЛАЦИЈА : Ќе се направи во ниеден момент!Само се лизга на тоа, Навивам никакви дополнителни ткаенина во просторот и покривање на перница, еден по еден, ги користат нашите слика упатства за да се обезбеди добар одговара (Инструкции за Инсталација Вклучени).ЛЕСНО НЕГА : Машина перат, миење на температура околу 30 целзиусови степени, благи перење детергенти се советува, ве молиме да не кајгана, не железо, ако добијат дамки, вие само треба да се исчисти валкани еден.Вие не треба да се отстрани и да се мијат целата троседот slipcover.

Особините