.

PSBM Hotmelt Пакување Лента, 2 Инчен x 110 Метри, 2700 Пак, Јасно, 1.6 Мили, Пакување Лента за Диспензерот Рефил, се Движат, Чување, Испорака

PSBM Hotmelt Пакување Лента, 2 Инчен x 110 Метри, 2700 Пак, Јасно, 1.6 Мили, Пакување Лента за Диспензерот Рефил, се Движат,

DEN 403.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

ИЗДРЖЛИВИ - Обезбедува одлични држи моќта за тешки-должност за пакување и испорака, лесен за употреба превозот лента дека нема да се раздели или да кинете во текот на апликацијата.СТАНДАРД CORE - јасно пакување лента ролни имаат стандард 3 инчен core која е заедничка големина за повеќето лента точење.ЈАСНО ПАКУВАЊЕ - Овој повеќенаменски јасно лента ќе го задржи вашето пакување убаво и професионални.ТОПЛА ТОПИ ЛЕНТА - јасно топла топи лента нуди подобро прилепување и флексибилност при споредба на акрилна лента.ПОВЕЌЕНАМЕНСКИ ЛЕНТА - висок квалитет На лента може да се користи за многу работи, како на пример превозот, краткорочно чување и кутија или картон запечатување.Пакување Лента : Пакување лента е многу корисно во различни апликации, сепак најчесто се користи за запечатување кутии.Овие ленти се со силно лепило и тешки издржливост што го прави совршен производ да се користи за превозот и/или складирање на пакети.Достапен во неколку различни големини и дебелини, ние сме убедени ќе најдете лента за да одговараат на вашите потреби.Hotmelt Лента : Hotmelt лента е одлична за превозот и складирањето пакети.Тоа е слично на акрил, сепак оваа снимка доаѓа со повисока лепило и супериорен го држи сила.Оваа трака ќе се држиме до скоро било која површина, а не ќе се исуши или кора.Hotmelt лента работи одлично во широк опсег на температурата, да им се овозможи да бидат сигурни вашиот пакет ќе остане безбедно да се вклучат.Лесен за користење на свој, нашите картон запечатување лента, исто така може да биде комбинирана со еден од нашите лента точење, правење апликација дури и полесно и поефикасно.Објектот Спецификации : ● Топла Топи Лента—стапови за било која површина, никогаш не се исуши или лушпи.● Премиум лепило/затегнувачка цврстина.● Притисок Чувствителни Топла Топи Лепило.● Се користи за Спојување, Занимаваат и други мала тежина за Пакување.● Одличен за двете индустриски и станбени цели.● Се тркалаат да се Тркалаат Конзистентност Обезбедува Зголемување на Продуктивноста.● Ладни за топла/ладна температура се движи се пониски од акрил.● Користи 20 HMT Серија за Студени температури.● Непречено да се развивам, квалитетот и силно фоки да површини.● Вкупната Дебелина : 1.6 Мили.● Избриши/Транспарентен боја.● Добар Работ Солза и Подели Отпор.● Премиум лепило/затегнувачка цврстина.● Стандард 3" јадрото со дијаметар - заеднички големина за повеќето лента точење.НАПОМЕНА : СИТЕ СЛИКИ ПРИКАЖАНИ СЕ ЗА ИЛУСТРАЦИЈА ЦЕЛ САМО.ВИСТИНСКИ ПРОИЗВОД МОЖЕ ДА СЕ РАЗЛИКУВА ПОРАДИ ПОДОБРУВАЊЕ НА ПРОИЗВОДОТ.

Особините