.

Електронски Калкулатор Екранот Соларни Електронски Десктоп Калкулатор Посветен Преносни LED HD Екран Око за Заштита Калкулатор калкулатори (Боја : Темно Сина)

Електронски Калкулатор Екранот Соларни Електронски Десктоп Калкулатор Посветен Преносни LED HD Екран Око за Заштита Калкулатор

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Погоден за основни калкулации, големината на екранот е погодна за читање, дали сте канцелариски работник или ученик партија, ќе треба таквата висока вредност калкулатор.Калкулаторот е【ЕКРАН】 : 12-битни high-definition екранот, јасно око за заштита, паметни надградба, лесен за употреба.Калкулаторот е【КАРАКТЕРИСТИКИ】 : 240 видови на функции за пресметка, мулти-чекор копија функција, мулти-линија екранот, ANS функција, различни стилови и богати бои.Калкулаторот е【ГОЛЕМИНА】 : 160mm * 85mm, тежи околу 126g.Калкулаторот е【МАТЕРИЈАЛ】 : LED екран материјал, пластични.

Особините