.

ISNA Заверена Халал лак од вторник во Љубовта (حلال) - 15 ML/0.5 FL МЛ - Вегетаријанци лак - Вода Порозни - Брзо Сушење Дише лак - Не-токсични и без Суровост (Хокеј на Мраз Habibi)

ISNA Заверена Халал лак од вторник во Љубовта (حلال) - 15 ML/0.5 FL МЛ - Вегетаријанци лак - Вода Порозни - Брзо Сушење

DEN 383.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

[ISNA ХАЛАЛ ЗАВЕРЕНА] - Сите наши вторник Во Љубовта халал ноктите полирање се официјално признати од страна ISNA Канада.Нашите производи имаат тестиран и сертифициран како халал, кои не содржат било животно деривати или забрането алкохоли.Идеална wudu-friendly лак за Муслимански жени. [ДИШЕ ЛАК] - Нашите Халал лак е Не-Peelable формула која им овозможува на молекулите на водата и кислородот да навлезат преку микро порите без триење или да се додаде притисок.Тоа им овозможува на вашите нокти да дишат да остане посилна и поздрава. [5-СЛОБОДЕН ФОРМУЛА] - вторник во Љубовта е горда да биде 5 за Слободни.Нашите ноктите полирање, не содржат груби хемикалии обично се наоѓаат во стандардната ноктите полирање.Оваа Халал лак е слободна од Формалдехид, Формалдехид Смола, Toluene, DBP (Dibutyl Phthalate) и Camphor. [ВЕГЕТАРИЈАНСКА s халал лак е, всушност, променет на молекуларно ниво.Ова значи дека секоја молекула на лак има посебен канал направени со нашиот патентиран СУСАМ Пропустливост Комплекс кој им овозможува на молекулите на водата да помине слободно низ тоа да ноктот површината.Вторник во Љубовта е Канадска компанија специјализирана во својата единствена Халал Заверена Вода Порозни лак и Халал заверена козметика.Нашата линија на paraben-free козметика се направени во Канада и се Халал Заверена од ISNA Канада.Тие се суровост-слободни и детскиот труд слободни и направени со највисоки стандарди за квалитет.

Особините