.

Силиконски Водат Капаци, Adpartner 12 Пакување од Различни Големини BPA-free Силикони Капаци за Обновливи Сад Капаци Храна Опфаќа, Флексибилни за да ги Собере Сите Облик на ?

Силиконски Водат Капаци, Adpartner 12 Пакување од Различни Големини BPA-free Силикони Капаци за Обновливи Сад Капаци Храна

DEN 407.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Премиум Храна Одделение Материјал - Овие силиконски капаците се направени од еко-пријателски храна одделение силиконски, 100% BPA-Free и не-токсични, како и без мирис.Безбедна за контакт со храната директно и еднократно.Ова ќе биде совршена замена за вашиот одамна загубен сад капаци, како и конвертирај сите редовни сад за on-the-go сад.Флексибилни максимална еластичен големина.Силна запечатување, лесно да се создаде совршен печат на стакло, пластични или метални контејнери.Спречи spills, оксидација или дифузен смрдеата да чувате храната свежа.Совети : ве Молиме чиста и сува работ на контејнери максимална еластичен големина.Силна запечатување, лесно да се создаде совршен печат на стакло, пластични или метални контејнери.Спречи spills, оксидација или дифузен смрдеата да чувате храната свежа.Совети : ве Молиме чиста и сува работ на контејнерите & силикони капаци пред употреба (БЕЗ масло и вода).Инаку, силикони капак ќе се лизга надвор.Безбедна за варени и дезинфицираат, не е лесно да се биде раскинат.Топлина-отпор од 40℉ да 450℉, фрижидер, машина за миење садови, дури и микробранови се користи безбедно.Совети : не целосно запечатување контејнери кога се користи во микробранова печка за греење, ве молиме да флип на агол да оставите празнина.Овие силиконски капаци се перат, тоа е совршена замена за еднократна употреба пластични заврши.Само исплакнете ги со топла сапуница вода или ги фрлаат во машина за миење на садови.Совети : ве Молиме не користете абразивни или сила-пена за чистење кога чистење или ќе го намали животниот. 8 инчен / 20.3 cm дијаметар - Голема салата сад,1-галон бојата може да.6.2 инчи / 15.7 cm дијаметар - Екстра-големи чинии, Погоден од огромен лубеница, сад за мешање.5.5 инчен / 14.0 cm дијаметар - За мала лубеница, мешање чаши, чинии супа.4.4 инчен / 11.2 cm дијаметар - а cantaloupe, редовни чинии, мали Tupper ware јадења, бенто кутии 1-четвртиот бојата може да.3.8 инчен / 9.70 cm дијаметар - Павлака, Големи yogurts, грејпфрут, кафе кригла, пиво во кригла, мали чинии.2.6 инчи / 6.60 cm дијаметар - Овошје чаши, мали yogurts, кромид или на apple, може да се од супа, мачка или куче храна.Со Користење На Совети : .Важно!Избришете го капакот и сад рабовите за да се задржи целосно сува пред да ја користите.Бидете сигурни дека садот големина не надминува максималната еластичен големина. (Забелешка : Overstretched ќе предизвика раскина.)НЕ целосно печат на сад кога се користи во Микробранова печка или Печка.НЕ за ставање на гас или снабдување со електрична енергија директно да греење.Ние не препорачуваме вриење и disinfect пред првата употреба.

Особините