.

Ацетилен Гас Метар, Регулатор на Притисок на Гас Притисок Редуктор за Гас Заварување за Хемиска Индустрија

Ацетилен Гас Метар, Регулатор на Притисок на Гас Притисок Редуктор за Гас Заварување за Хемиска Индустрија

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Компактна структура, мерач на притисок и висок притисок мерач се направени од високо квалитетен материјал, целокупната компактна структура, совршен, добра запечатување.Регулатор на притисок се претвора висок притисок на гас во низок притисок на гас, и одржување на излезниот гас под притисок и да го оценувате стабилна.Висок квалитет на целосно бакар тело, притисок регулатива е стабилен, безбеден и сигурен.Тоа може да се намали, се прикаже и да се стабилизира притисок; кога влезот притисок и вентил за промена, тоа може да гарантира стабилноста на вентил за притисок.Главно се користи за гас заварување, земјоделски растенија култура, хемиска индустрија и така натаму.Висок квалитет на целосно бакар тело, притисок регулатива е стабилен, безбеден и сигурен.Регулатор на притисок се претвора висок притисок на гас во низок притисок на гас, и одржување на излезниот гас под притисок и да го оценувате стабилна.Тоа може да се намали, се прикаже и да се стабилизира притисок; кога влезот притисок и вентил за промена, тоа може да гарантира стабилноста на вентил за притисок.Компактна структура, мерач на притисок и висок притисок мерач се направени од високо квалитетен материјал, целокупната компактна структура, совршен, добра запечатување.Главно се користи за гас заварување, земјоделски растенија култура, хемиска индустрија и така натаму.

Особините

Material:
Copper
Weight:
1006g/35.5oz
Measurement Range:
0.01-0.15 (MPa)
Applicable Medium:
acetylene
Rated Outlet Pressure:
0.01-0.15 (MPa)
Rated Rate:
5 (m³/h)
Package Size:
15*15*14cm/5.9*5.9*5.5inch
Package List:
1Set x Acetylene Pressure Regulator :