.

6 Инчен Квадратен Дожд Туш Главата LED Светло 3 Боја се Менува Бања Sprinkler Дожд Туш Глава

6 Инчен Квадратен Дожд Туш Главата LED Светло 3 Боја се Менува Бања Sprinkler Дожд Туш Глава

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Спреј млазницата е изработен од мека гума, трајни и тешко да предизвика блокирање.Вграден‑во чистење топката спречува внатрешни скала кондензација на sprinkler.Боја на LED светла автоматски се променува според температура на вода за време на вашиот ужива на проток на вода.Безбедно и животната средина, LED светла за водопад туш главата се напојува со вода, без батерии некогаш е потребно со прилично безбедно напонско ниво за човекови.Лесно да се инсталира, поврзува фиксен туш главата во минути да било стандард надземни туш рака, без потребни алатки.Совршен празнична декорација во вашата бања, се трансформира во вашата бања во радосна простор, правејќи задоволство во вашиот туш.Опис : Со овој производ, тоа е повеќе интуитивен да знаете температурата на водата преку визуелна опсервација на боја на водата, и тоа не е потребно да се прилагоди на вода вентил често.Дури и ако енергија е исклучена, тоа може да го осветлите, многу енергетски ефикасни и еколошки.Како што се напојува со вода, не мора да се грижите за електрични истекување.DC напон е само околу 3,5 V, и протокот и линија се одделени.Кога температурата на водата е помалку од 32℃, LED боја се врти сина боја; Кога температурата на водата е 32-38℃, LED боја станува зелена; Кога температурата на водата е 39-45℃, LED боја се врти црвено; Кога температурата на водата надминува 45℃, црвено светло трепка, да се биде внимателен за да се избегне да биде scalded!Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : ABS LED Боја : Сина-Зелена-Црвено-Трепка Црвено Производ Големина : Прибл. 15 * 15cm / 5.9 * 5.9 инчен Пакет Тежина : Околу. 357g Пакет се Вклучени : 1 x LED Туш Глава 1 x Pack Инсталација Додатоци Забелешка : ве Молиме забележете дека новиот тип и стари тип на производот ќе биде испратен по случаен избор, и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.

Особините