.

Отворен Опсег Куче Третира

Отворен Опсег Куче Третира

DEN 2397.60

Износот
Во форма достапна за нарачката

100% ПРИРОДЕН : Сите наши третира се природно подготвени без вештачки бои, конзерванси, засилувачи на вкусот, или вкусови и се извори од трева хранат животните кои се одгледуваат без употреба на стероиди, хормони и антибиотици.Некои третира употребата на вештачки бои како црвена боја #40. Пропилен гликол (antifreeze состојка) се користи во некои милениче храна за да ги задржи влагата и гумени.Нашите третира никогаш не содржат вештачки бои и состојки.Други третира на пазарот може да содржат вештачки конзерванси како BHA, BHT, калиум sorbate, натриум нитрат (се користи за конзерванс и боја), калциум пропионат, и ethoxyquin.Наш не.ВИСОКИ СТАНДАРДИ : Нашиот комерцијален снабдувач програмата за сертификација воспоставува и обезбедува сет на стандарди за почитување на животните свеста, третман, извори и континуирано подобрување и развој.ПРИРОДНО МЕСТО : Кучиња љубов на природен вкус на нашите третира!На некои не-природни третира може да вклучува вештачки или низок квалитет palatability (вкус) засилувачи.Нашите третира никогаш не треба засладувачи како што се пченка сируп, сахароза, и ammoniated glycyrrhizin и вештачки ароматичните (како што се скара вкус или вештачки чад вкус).НЕ ОСТРИ КОЖА!Остри кожа е човек-направени вештачки куче лекување што е нус-производ на кожа и tannery индустрија.Многу почитуван куче здруженија и ветеринари предупредуваат против употребата на остри кожа како третман за вашето куче.ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ : Нашата третира може да придонесе за здравјето на вашето куче во многу начини со поддршка на мускулите и заеднички здравје, сјајна грб, здрави заби и непца, правилна исхрана и ментална стимулација.Високо квалитетен извор на протеини дека е 100% сварлива да обезбедат апсорпција на протеини и минерали кои го поддржуваат здрав имунолошки систем.Отворен Опсег Умирам Крави уши - 100% чиста месо од трева хранат животните покрена без стероиди, хормони, антибиотици и не содржат додаден вештачки конзерванси, бои и вкусови.

Особините