.

uxcell Алуминиумска Жица 16 Метри 3x1mm Флексибилна Метална Жица Браун за DIY Уметности и Занаети

uxcell Алуминиумска Жица 16 Метри 3x1mm Флексибилна Метална Жица Браун за DIY Уметности и Занаети

DEN 1264.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Квалитет на материјалот : занает жица е направен од алуминиум, мека и може да биде свиткана лесно.Големина : алуминиум жица е 1 мм во дебелина и 3 мм во ширина, 1 тркалаат has16 нозе/ 5 метри.Карактеристики : Тоа е, исто така, доволно силна, не е лесно да се скрши, и треба да се користи ножици кога кршење.Рачно изработени суровини : направи кукла модели и можете дополнително да го покрие со глина, можете исто така да се направи велосипед модели, сина диња автомобили, итн.Други употреба : може да се заврши парче алуминиумска жица со крпа и да се шие во косата бенд, исто така можете да го користите за бонсаи моделирање или како поддршка на цвет полица. * Направен од флексибилни и квалитет на алуминиум, па тоа не е лесно да ' рѓа и има добра флексибилност, може да биде свиткана лесно од рака.* Тоа е, исто така, доволно силна, не е лесно да се скрши, и треба да се користи ножици кога кршење.Широка Примена : * Изработка на голем број на мали украси, како велосипед, тиква автомобил.* За бонсаи моделирање, натрупување за растенија, одредување на ' рбетот или страна гранки на растенијата, дозволувајќи им на растенијата да растат нормално.* Направи на косата, појас, на пол, на , булчински партија закачалки, венец рамка.* Може да се применат за изработка, sculpturing, рамки одлуки, beading, завиткување, итн.Спецификации : * Материјал : Алуминиум* Боја : Кафена* Секој Тркалаат Должина : 16 нозе/ 5 метри* Ширина*Дебелина : 3x1mm Package вклучува : * 1 Ролна од Алуминиумска Жица за Изработката.

Особините