.

Wazakura Направени во Јапонија Ikebana Алатка за Полнење - Ikenobo Ножици + Месинг Kenzan Цвет Носителот, Јапонски Флорални Аранжман во Собата, Цвеќарницата Shears и Pin Жаба Подарок К

Wazakura Направени во Јапонија Ikebana Алатка за Полнење - Ikenobo Ножици + Месинг Kenzan Цвет Носителот, Јапонски Флорални

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Комплет Спецификација】Сите Направени во Јапонија (Niigata префектурата) 【Ikenobo Ikebana Ножици】 Големина : L 6.49 x W 1.77 x H 0.94 во (165mm x 45mm x 24mm) Должина на Бришачи : 1.77 во (45mm) Тежина : 5.29 оз (150g) Материјал : S58 C црна јаглероден челик Ikebana : Ikenobo Стил Handedness : Десно-страна. 【Месинг Kenzan】Големина : 2.4x2.4x0.82inch(61x61x21mm) Тежина : 0.5 lbs(247g) Pin жаба Големина : 1/16"(1.4 mm) во дијаметар, 1/2"(13mm) во висина Бројот на Игли : 168. 【Ikenobo Ножици】1)【Повеќенаменски】За општа ikebana и цветни аранжмани, градинарството и деликатна работа.Нема проблем со дебели гранки, бидејќи на здрав рабови. 2)【"Warabi" Папрат Облик се Справи со】Класичен дизајн со криви обликувани рачки личи папрат е лисја.На рачки кои се користат за дробење завршува на хард стебла и гранки. 3)【Лесен за Употреба】се Одржи на врвот се справи помеѓу индексот и палецот и овозможуваат губење на дното рачка за повторно да се отвори на дното на ножот, како лост. 【Месинг Kenzan】1)【Отстранлив Гумена Заптивка】Гумена заптивка спречува гребење и оштетување на вашиот вазна. 2)【Држи Исправени】Држи/стабилизира вашите цвеќиња исправено и во позиција додека дозволувајќи им на вода и хранливи материи апсорпција. 3) 【Помага Вода Чиста】им Помага водата да остане јасно за подолго време. 【Направени во Јапонија】Вистински Јапонски флорални аранжман ножици и kenzan направени од страна на занаетчии на Sanjo во Niigata Префектурата.

Особините