.

Wazakura Направени во Јапонија Ikebana за Почетници Алатка за Полнење. Корју Ножици, Месинг Kenzan Цвет Носителот, Почисто. Цветни Аранжмани во Собата, Цвеќарницата Shears & Pin Жа?

Wazakura Направени во Јапонија Ikebana за Почетници Алатка за Полнење. Корју Ножици, Месинг Kenzan Цвет Носителот, Почисто.

DEN 2143.20

Износот
Во форма достапна за нарачката

【Поставите Спецификација】Сите Направени во Јапонија (Niigata префектурата)【Корју Ножици】Големина : L 6.69 x W 3.93 x H 0.78 во (170mm x 100mm x 20mm) Бришачи : 1.77 во (45mm) Тежина : 6.52 оз (185g) Материјал : S58 C јаглероден челик |【Месинг Kenzan】Големина : 2.4x2.4x0.82inch(61x61x21mm) Тежина : 0.5 lbs(247g) Pin жаба Големина : 1/16"(1.4 mm) во дијаметар, 1/2"(13mm) во висина Бројот на Игли : 168 【Игла Почиста и Straightener】Големина : Φ0.2"(5.5 мм) L 2.6"(70mm) Тежина : 3oz(8g) Материјал : Месинг, Челична жица. 【Корју Ножици】1)【Повеќенаменски】За Ikebana цвет аранжман, долго месо тело и кратки мечеви го прави тоа разноврсна и почетник пријателски.Добро, исто така за градинарство & бонсаи работа. 2)【"Tsuru" Looped се Справи со】Класичен Јапонски традиционални дизајн со looped во облик на контрола за помалку заморно корисничко искуство.За повеќе ергономски се контролираат, го користите и со ракавици. 3)【Чисти се Сече, Остар Раб】Со краток заоблени, но укажа и на работ, тоа severs цвет влакна чисто, што резултира во подобра апсорпција на вода. 【Месинг Kenzan】1)【Отстранлив Гумена Заптивка】Гумена заптивка спречува гребење и оштетување на вашиот вазна. 2)【Држи Исправени】Држи/стабилизира вашите цвеќиња исправено и во позиција додека дозволувајќи им на вода и хранливи материи апсорпција. 3) 【Помага Вода Чиста】им Помага водата да остане јасно за подолго време. 【Игла Почиста и Straightener】1) 【Чисти Kenzan】Чистење на остатоци од цвеќиња, нечистотија и прашина помеѓу kenzan игли. 2)【Слагам Игли】Исправи и поправи го виткајте или склоност на kenzan игли. 3)【Лесен за Употреба】Вметнете straightener во иглата и да го подигне вертикално. 4)【2-во-1 Карактеристика】лесно Можете да префрлате почиста или straightener со отстранување на завртката на врвот и да го замени тоа во спротивна насока. 【Направени во Јапонија】Вистински Јапонски флорални аранжман toolsmade од страна на занаетчии на Sanjo во Niigata Префектурата.

Особините