.

VCT 2.884 x 3.5 x 0.265 80L-155-98 Ексклузивни двонасочни Клипот Печат - VCT Серија

VCT 2.884 x 3.5 x 0.265 80L-155-98 Ексклузивни двонасочни Клипот Печат - VCT Серија

DEN 14459.52

Износот
Во форма достапна за нарачката

замена на дел тип : Клипот Печат.постојана температура опсег : -22 да +265°F / -30 на +130°C. бунари со дијаметар : 2.884 во.максимална вратило површината на ветер : 5 ft/сек.надворешен дијаметар : 3.500 во.Опис : Freudenberg-NOK Ограничени Т-Печат собрание се состои од полни PTFE капа, и еластомер energizer кои се заштитени од истиснување и контаминација со нашите VERLON back-up прстени.На Freudenberg-NOK Ограничени Т-Печат е дизајниран за да се справи со температурните екстреми, широк спектар на течности медиумите и поголем од нормално clearances-сепак, тоа бара краток axial должина жлезда, и assembles и инсталира лесно во продавница или во областа.За разлика од конвенционалните капа-вид пломби, Freudenberg-NOK е Ограничен Т-Печат, практично се елиминира клипот лебдат.На тој начин, целосно позитивни печат се одржува во текот на притисок опсег.Пошироката clearances може да се користи при дизајнирање со Ограничени-Т Печат.Кога замена на еден или повеќе усна фоки, значително намалување во клипот должина може да се постигне дури и со додавање на носат прстени.Ова намалување не доаѓа на сметка на царинење граници или изведба.Спецификација : замена на дел тип : Клипот Sealcontinuous температура опсег : -22 да +265°F / -30 на +130°Cshaft дијаметар : 2.884 inmaximum вратило површината на ветер : 5 ft/secoutside дијаметар : 3.500 inpressure толеранција : 7250 psi max.ширина : 0.265 insynonym : Freudenberg-NOK Хидраулични Цилиндри Packinglip материјал : 80 L-155-98series : VCTconstruction опис : 4 Парче Клипот Печат.

Особините