.

Timken 592XE Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 5.8125 надворешен Дијаметар, 1.0312 Ширина

Timken 592XE Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 5.8125

DEN 2179.44

Износот
Во форма достапна за нарачката

Оваа чаша е одговараше на својата конус собрание врз основа на товарот дека имајќи треба да се поддржи, и ако имајќи потреби радијална внатрешни дозвола да се приспособат на термичка експанзија.Основана во 1899, на Timken Компанијата е со седиште во Кантонот, Охајо.Поддржува и двете радијална и axial товари помеѓу ротирачки и не-ротирачки член.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Оваа Timken 500 Серија еден куп натпревари со еден конус (внатрешен прстен собранието, се продава одделно) за да се соберат во комплетна еден заострените ролери лого, погодни за апликации кои ги поддржуваат и двете радијална и axial товари.Обично монтиран во спротивните парови на окно да се еднакво дистрибуирате товари, оваа единствена заострените ролери имајќи собранието е во стабилна температури кои се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Оперативни температури се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Висок легиран челик за издржливост и топлина толеранција.2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered ролери имајќи именување conventions ISO 720 Rolling лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено, или конусни.

Особините