.

Wire Конектор, 50Pcs Терминал за Вилушка Опрема

Wire Конектор, 50Pcs Терминал за Вилушка Опрема

DEN 199.44

Износот
Во форма достапна за нарачката

Лесна Конекција : Обезбедување на фирма одредување како и 19НА максимална струја, жица терминал е многу едноставна за да се поврзете.Побезбедни Работни : Ова wire конектор може да се спречи жица bifurcation, и во голема мера го поедноставува кабел вметнување, како и. 50 Pcs во Сите, Вклучувајќи 50pcs вилушка crimp терминал во вкупниот, и големо количество ќе ги задоволи вашите различни потреби.Добар Материјал : Висок квалитет на бакар материјал има добра електрична спроводливост, во меѓувреме ПВЦ школка е изолирана.Широк Комунални : Овозможува широка примена во сила контрола, опрема, индустриска автоматизација, машини и така натаму.Предмет Тип : Вилушка Terminal Model : SV3.5-4 Material : Бакар + PVCColour : Blue Applicable Жици : 2.5-4.0mm2 (AWG 14-12)Максимална Струја : 19 ASpecification : НИ Студ Големина d2(Прибл.) Б(Прибл.) L(Прибл.) F(Прибл.) H(Прибл.) D(Прибл.) #8 4.2 mm / 0.17 во 8.0 mm / 0.31 во 24.8 mm / 0.98 во 7.0 mm / 0.28 во 12.5 mm / 0.49 во 6.2 mm / 0.24 во.

Особините

US Stud Size :
d2(Approx.) :
B(Approx.) :
L(Approx.) :
F(Approx.) :
H(Approx.) :
D(Approx.) :
4.2mm / 0.17in :
8.0mm / 0.31in :
24.8mm / 0.98in :
7.0mm / 0.28in :
12.5mm / 0.49in :
6.2mm / 0.24in :