.

Интерденталните Четки Агол средства за Чистење, sulela Протези Агол Четка за Чистење со услужни Влакната за Длабоко Чистење Помеѓу Забите и Непцата (0.6 mm)10pcs

Интерденталните Четки Агол средства за Чистење, sulela Протези Агол Четка за Чистење со услужни Влакната за Длабоко Чистење

DEN 215.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Интерденталните Празнини Помеѓу Забите : Сина 0.6 mm interproximal четка е дизајниран за скриени недостатоци и тешко да се постигне места за да се намали вишокот на забен камен.Ергономски Дизајн За Интерденталните Заби Почиста : ергономски канџите на овој интерденталните четка за заби е стабилна во вашата рака за да можете да целна цели на вашите тешко празнини околу протези и забни импланти кои се ефективни во отстранат остатоците од храна помеѓу забите.Superfine Влакната : направен од супериорен dupont влакната и силиконски рачка обложена со не sharpe изложени метал да ѕиркаат вашите чувствителни непца област ви овозможи дневна стоматолошки пријатно.Полесно За Чистење На Уста : Агол на Интерденталните Четки со четка за заби collocate може да се постигне 99% чистење курс на орални заби, чистење на забите четки се оди за да се четка за новак, почиста устата.Преносни се Справи со Четки : 2 пакети кои секој содржи 5 интерденталните четки.промоција на возраст луѓе имаат оптимална стоматолошки поздрав.Ако имате било какви прашања со користење, pls контактирајте со нас да се реши.

Особините