.

OYV Whisk, Whisks за Готвење Силикони Мини Whisk 3 Пакет Здрав Обоени Балон Јајце Beater за Мешање Whisking Тепа Мешајќи Готвење Печење (Аква)

OYV Whisk, Whisks за Готвење Силикони Мини Whisk 3 Пакет Здрав Обоени Балон Јајце Beater за Мешање Whisking Тепа Мешајќи

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

[Силна жилавост] На whisk е направен од висок квалитет на трајни производи од не ' рѓосувачки челик и Храна одделение силиконски, нашата 3-парче whisk поставите нема да го оштети или нула било која од вашите лонци, тави, чинии, или други јадења, додека сте готвење вашите омилени јадења!Јајцето beater не ќе бојата и деформира, и е првиот избор за кујна за готвење.Thiss силикони whisk ќе го придружува вас долго време во вашата кујна. [Мултифункционален големини] мини whisk сет вклучуваат и 3 големини - 12 инчи, 10 инчи, и 8 инчи.Можете да изберете најдобрата соодветна големина, кога ќе се користат.Можете да користите големи whisk големина на палачинка тесто, на Средна големина за да ја тепа јајца, и најмалата големина за мешање мала серија на сосови. [Лесно за чистење на т нула прибор за на маса и не е лесно да пукне;.Whisks вклучуваат и 3 големини - 12 инчен, 10 инчен, а 8 инчен;.Нерѓосувачки челик се справи, силни и издржливи, не е лесно да ' рѓа.На 12-инчи се користи за палачинка тесто;.На 10-инчи се користи за тепање јајца;.На 8-инчи се користи за мешање на сосови.Сакајте дамка или задржи мириси;.Не држи, тоа е лесно да се чисти надвор од сосови или gravies во прилог на whisk.Машина за миење садови безбедно, може лесно да се чисти останатите леплива материјал.Кога мешање, на силиконски цевка за покривање на жица паузи?Една големина, неповолно да се справи со палачинка тесто, јајца, и мешање на сос?Се справи со склони кон влага и ' рѓа?.Висок квалитет на трајни производи од не ' рѓосувачки челик и високо полиран обработка метод.Ергономски дизајниран за одлична рамнотежа и контрола-за разлика навистина може да се чувствуваат во рака.Постои дупка на крајот од дршката, па whisk лесно можат да бидат обесени на било кука со други кујнски алатки.

Особините