.

Sandvik Coromant, TPMT 3(2.5)1-PC 4315, CoroTurn 111 Вметнете за Вртење, Карбид, Триаголник, Неутрални се Намали, 4315 Одделение, Ti(C,N)+Al2O3+Калај, Inveio™ Слој Технологија (Пакување од 10)

Sandvik Coromant, TPMT 3(2.5)1-PC 4315, CoroTurn 111 Вметнете за Вртење, Карбид, Триаголник, Неутрални се Намали, 4315

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Предности на овој производ семејство : се Обезбеди вметнување стегање.Одлична повторливост.Бесплатни чип проток.Ниска сечење сили.Одлична предност во сила.Sandvik Coromant TPMT 3(2.5)1-PC 4315, Coro Turn 111 Вметнете за Вртење е дел од Coro Turn 111 производ семејство.Coro Turn 111 е хармоничен систем со инсерти geometries и оценки за сите материјали.Тоа е вистински проблем решавач кога ќе сакате да се избегне вибрациите на долго overhangs и нестабилни услови.Во конвенционалните CVD алумина облоги, кристално раст насока е случаен.Кога развој Inveio, нашите експерти се најде начин за контрола на растот во овој слој слој за да се осигура дека сите кристали линија во иста насока, со најсилниот дел кон врвот површината.Ова може да се види во микроскоп сликите подолу, каде што секој кристал насока се дава уникатна боја.

Особините