.

JOEYOUNG 3D Лице Сонцето Маска, Вратот Gaiter, Headwear, Магија Шамија, Balaclava, Bandana, Лицето Маска, Лов, Трчање, Мотоцикл

JOEYOUNG 3D Лице Сонцето Маска, Вратот Gaiter, Headwear, Магија Шамија, Balaclava, Bandana, Лицето Маска, Лов, Трчање,

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Машина За Миење. 3 D МАГИЈА ИСКУСТВО : Дали сте уморни од традиционалните главата носат дека е досадно?Дали сакате да најдете некои уникатни главата обвива со 3 D ефекти и луда забава модели?Се разбира дека не!Сакате нешто прилично кул и око-фаќање да се носат како лицето маска, вратот gaiter, headwear, шамија, или headband итн.Ние дизајн уникатни модели за да се исполнат вашите барања!Секој модел е отпечатен од страна на 3 D печатач.Ќе ја најдете нашата јасно и убаво!.УВ, СОНЦЕ, ПРАШИНА ЗАШТИТА : Ова joeyoung главата носат помине SGS UPF ТЕСТ.Ќе откриете дека ултравиолетовите зраци ќе биде блокиран под гори сонцето кога ќе излезе за риболов, лов,велосипедизам, мотоциклизам, работи или други активности.Облечен во нашата слушнале носат, balaclava, лицето маска, или вратот gaiter ќе го блокира до 95% на ултравиолетовите зраци од главата, лицето, вратот и ушите, и понатаму да се заштити вашата кожа од тоа да биде повеќе изложен на зраците на сонцето.УДОБНО&КУЛ ДИЗАЈН : Овој мулти-користете joeyoung headwear е изработен од Полиестер микрофибер, има исклучителни апсорпција и wicking карактеристики.Традиционалните главата носат не може да ги апсорбира потта и фитил на влага брзо, но нашите производи може да ги апсорбира и фитил влага далеку многу брзо, како што тоа го покажаа во споредба со слики.Кул во лето, топло во зима, удобно во сите годишни времиња.ГОЛЕМИНА : завршницата стандардна големина е Должината*Ширина 18.9*9.4(инчи) Дебелина е 0,4 MM, висок растеглив одговараат на обемот на главата 21.25 до 25 Инчи.Ова се вклопува и тинејџерите, како и возрасните од сите возрасти.ПЕРЕЊЕ НАСТАВА : перат Раце & машина перат, вода температура не повисока од 40 ℃, хлор, без изложеност, мека текстура и затворите-фитинг, не топка-бесплатно, без мирис, лесна за чистење, не исчезнат.НЕ евтин материјал, лесно да се пилула или солза.Можете да лесно да се земе пот од лицето маска, најдобар избор за вас.

Особините