.

Болдвин Резерви 9BR3530-021 Традиционалните Елипса Приватност Knob во Сатенски Никел

Болдвин Резерви 9BR3530-021 Традиционалните Елипса Приватност Knob во Сатенски Никел

DEN 1293.36

Износот
Во форма достапна за нарачката

Солидна кован месинг изградба.Прикажана со Традиционалните Круг Роуз, може да се прилагоди со други Резерви рози.За да го персонализирате вашиот изглед, овој XX (Традиционално, Современа, или Селски) инспириран дизајн е на располагање во X (6, 3, или 2) завршува.Функции за лесно да го инсталирате пролет assisted шасија за оптимално оперативна сила. 2-1/8" понесе крстот и 1" работ создаден за latch.Далеку надвор само за заклучување во кутија, Резерва се отвора вратата за персонализација на светот на вратата хардвер.Резерви е на располагање во текот, приватност, внесено, а атарот внатрешни работи копчиња и држела кои се координира со Резерва handlesets.Брави на вратите се достапни како handlesets, deadbolts, или внатрешни работи вратата држела и копчиња.Опциите се речиси бескрајно, па можете да се создаде свој потпис изглед.Болдвин вратата хардвер е достапна во 9 Бои, вклучувајќи 4 Резерви само да заврши, со голем број на производи достапни во традиционално, современи и селски стилови.Резерва бравите се лесно да го инсталирате и конфигурирате на вашиот сопствен задоволување на потребите на денешните градители, дизајнери и сопствениците на куќи.Земете Болдвин низ вашиот дом со кабинетот на хардвер и уживајте во добро дизајниран хардвер со убаво детални, координирање дизајн мотиви, сите заврши во конзистентни богати нијанси.Вратата knockers, кабинет повлекува, штекер покрие плочи, вратата ќе престане, вратата шарки, и се само неколку начини да се донесе Болдвин во вашиот дом.Да креирате некоја ажурирана спречување на жалба со вратата додатоци или употреба домот кабинет хардвер за детални кујни и бањи.

Особините