.

Vionic Жените Cedar Lynez се Лизга На Пантофли - Удобно Спа Куќа Влечки кои вклучуваат Три-Зона на Удобност со Orthotic Insole Лак Поддршка, Мека Куќа Чевли за Дами

Vionic Жените Cedar Lynez се Лизга На Пантофли - Удобно Спа Куќа Влечки кои вклучуваат Три-Зона на Удобност со Orthotic

DEN 1892.40

Износот
Во форма достапна за нарачката

Произведено во САД или Увезуваат.Гумен ѓон.УДОБНО ЖЕНИТЕ ВЛЕЧКИ!Оваа мека, повикувајќи ги, стил за жени доаѓа во низа пријатни бои.Тие се специјално дизајнирани за да поглезите вашите нозе—исто како што би очекувале од вашиот нов омилен пар од затворен спа влечки за жените.Топло fuzzies во секој чекор!На ЕВА footbed на овие жени на куќата влечки е покриен со велур или текстил со shearling кожен обвивка.Овие удобен жените чевлички за ублажување на болките во нозете и може да се носи со или без чорапи.Издржливи гумен ѓон, .32" пета висина.ПОДДРШКА ЗА ЧЕВЛИЧКИ ЗА ЖЕНИ!Ние сме фокусирани на удобност и се применуваат нашите Vionic технологија да се изгради на најдобрите влечки за жените, нудат секојдневниот поддршка за работа или дома.Целиот единствена-hugging footbed е biomechanically contoured и podiatrist-дизајнирани со нога здравје во умот.ФЛЕКСИБИЛНИ ЗА СЕКОЈДНЕВНА УПОТРЕБА!Длабоко пета-купот за стабилност, крајната лак поддршка, а топката од нога амортизирање realigns вашиот чекор со овие куќа влечки за жените.Го намалува стресот на нозете, глуждовите и колената, што ги прави неверојатно удобни за време на абење, ден и ноќ.ЖЕНИТЕ ВЛЕЧКИ СО ШИРОК ГОЛЕМИНА ОПСЕГ!Вашиот нов омилен затворен влечки за жените се достапни во големини 5 – 11. Ако половина големина, ние препорачуваме нарачување на најблискиот големина надолу.Достапни во медиум (Б) paints.Уникатен ТРИ-ЗОНА на УДОБНОСТ технологија е скриен во сите Vionic чевли, обезбедување на поддршка од суштинско значење дека прегратки ногата природни облини на сите наши повик, се облекуваат, се активни, и пантофли стилови.Искуство на Vionic разлика : на-тренд мода, неспоредлив се вклопуваат, и се чувствуваат-голема wellness од земјата нагоре.Доби APMA (Американски Podiatric Медицинска Асоцијација) Печат на Прифаќање.Vionic.Стил Што Го Сакате.Удобноста Сте Жедни.

Особините