.

Дигитални Влага Детектор На Влага Тестер, Дрво Влага Тестер Игла Тип‑4‑Опрема Мултифункционален Температура Мерење Дрво Влажност Тестер

Дигитални Влага Детектор На Влага Тестер, Дрво Влага Тестер Игла Тип‑4‑Опрема Мултифункционален Температура Мерење Дрво

DEN 1125.36

Износот
Во форма достапна за нарачката

Опремен со четири прилагодливи опрема позиции, може да се прилагоди на различни опрема позиции за мерење според ситуацијата.Висока точност, ниска грешка на нејзините резултати од мерење, висока точност, па како да се добие на влага вредност попрецизно.Мулти‑функција, тоа не само што може да го тестира на влага во материјалот, но, исто така, мерење на влажност и температура на околината.Широк опсег на мерење, тоа е погоден за мерење на содржина на влага од дрво, бамбус, памук, хартија и други ситуации.Компактна структура, тоа е пренослив и лесен, и лесно може да се одржи за мерење во разни ситуации.Како да го Користите : Инсталирајте ја батеријата и притиснете и ДРЖЕТЕ го копчето за да го вклучите телефонот, Притиснете го копчето ENTER за да го одберете дрвни видови од дрвни видови, и 4 нивоа се дадени според табелата на страница 4 соодветно.Ако дрвото е што не се наведени во табелата, тоа е препорачливо да го користат 2 опрема ниво како референца.Сепак, грешка предизвикана од спроведувањето треба да се смета, и две сонди треба да биде вметната во дрво видови во исто време.Како да го Користите : Притиснете и ДРЖЕТЕ копче за да се задржи влагата, читање, и ЗАДРЖЕТЕ ја иконата ќе биде прикажана на LCD.Притиснете и ЗАДРЖЕТЕ го копчето повторно за ослободување на чекање функција.Постојат многу функции : Температурата Мерење, Амбиентниот Влажност Мерење, Бела Светлина, Максималната Вредност Функција, Податоци за Заклучување на Функцијата, Читање Заклучување, Автоматска Температурата Надомест, 4 Корекција Methods.By проверка на сомнителни вода дамки со влага тестер околу куќата, може да се утврди дали областа е влажно или е одамна исушени.Влажност Мерен Опсег : 20%90 RH; Резолуција : 0.5%; Температура Мерен Опсег : -10-60°C; Грешка при Мерење : ±1%.Спецификација : Предмет Тип : Дрво Влага Тестер Материјал : ABS Домаќин Големина : Прибл. 144x55x29.4mm / 5.7x2.2x1.2in Тест се Справи со Сонда Големина : Прибл. 278x36x36mm / 10.9x1.4x1.4in Игла Големина : 160mm / 6.3 во Тежина : Околу. 400g / 14.1 оз Мерен Опсег : 2-40%/50%/60%/70% Батерија : 2x1.5 V AAA Батерија (Батерија, Не се Вклучени) Резолуција : 0.5% Температура Мерен Опсег : -10-60°C Влажност Мерен Опсег : 20%90 RH Влага Одговор на ветер :

Особините

Item Type:
Wood Moisture Tester
Material:
ABS
Host Size:
Approx. 144x55x29.4mm / 5.7x2.2x1.2in
Test Handle Probe Size:
Approx. 278x36x36mm / 10.9x1.4x1.4in
Needle Size:
160mm / 6.3in
Weight:
Approx. 400g / 14.1oz
Measuring Range:
2-40%/50%/60%/70%
Battery:
2x1.5V AAA Battery (Battery Not Included)
Resolution:
0.5%
Temperature Measurement Range:
-10-60°C
Humidity Measurement Range:
20%--90RH
Moisture Response Speed:
Measurement Error:
±1%
Functions:
Ambient Temperature Measurement, Ambient Humidity Measurement, White Backlight, Maximum Value Function, Data Lock Function, Reading Lock, Automatic Ambient Temperature Compensation, 4 Correction Methods.
Package List:
1 x Main Unit (Battery Not Included) :
1 x Test Handle :
2 x Split Measuring Probe :
2 x Thread :
1 x Cover :
1 x Manual :