.

Avery Dennison Врховниот Завиткување Сјај Кардинал Црвено Винил Автомобил Заврши Лист - SW900 - 60ft x 5ft (300 квадратни/ft) (720 x 60)

Avery Dennison Врховниот Завиткување Сјај Кардинал Црвено Винил Автомобил Заврши Лист - SW900 - 60ft x 5ft (300 квадратни/ft)

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Побрзо позиционирање и воздух балон-слободен филм апликација која врз основа на Лесно (EZ) се применуваат функција помага да се елиминира брчките и меурчиња.Долгорочни removability по предвидениот период на употреба, дури и на повеќето искусни applicators се попродуктивни, во споредба со стандардот постојан лепило.Уникатен патентиран лепило технологија со супериорен conformability да нерегуларни супстрати.Извонредна издржливост и отворено перформанси, одлична УВ, температура, влажност, и сол-спреј отпор.Avery Dennison SW900 ВРХОВНИОТ ЗАВИТКУВАЊЕ Лесно се Применуваат Фрлија Винил Филмот е премиум квалитет фрлија филм дизајниран за употреба во возила и графика пазари каде висок квалитет на филмот заврши и ефективни полна боја на обвивката е потребно.Овој двоен слој за филмот вклучува боја и јасни заштитни слоеви, обезбедување на непречено, боја-како заврши тоа е и издржливи и блескави.Овој филм е препорачливо за целосна автомобил обвива, полн камион обвива и можат да бидат применети на вашите возила хауба, багажникот, на покривот, ретровизори, рачки на вратите, стакло, ентериер и цртичка панели, хром и метални делови, мото делови и само за било релативно не-porous површината.АПЛИКАЦИИ : Капи, Покриви, Багажникот капаци, Браници, Вратата панели, Тркачки пруги, Надворешните огледало ги покрива Целото возило обвива.КАРАКТЕРИСТИКИ : Avery Dennison SW900 Врховниот Сјај Серија, е сјајни винил возило заврши дека ќе им даде на вашиот автомобил непречено, боја-како заврши дека е око-фаќање.СПЕЦИФИКИ : Филм Тип : Двојно-Layer Препорачува Употреба : Полно Возило Обвива & Графика, Архитектонски Сигнализацијата, Автобуси, Автомобили & Комбиња, Огледала, Браници, Капи, Покриви, Возило букви, Watercraft, Decals & Ленти, Акценти и Трим, Електроника, Кожи и Повеќе Издржливост : До 10 години Отстранлив : До 5 години.

Особините