.

VViViD Вар Зелена 3D Карбонски Влакна 5 Метри x 1 Нога Винил Заврши Тек со Воздух Ослободување Технологија

VViViD Вар Зелена 3D Карбонски Влакна 5 Метри x 1 Нога Винил Заврши Тек со Воздух Ослободување Технологија

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Оваа премија автомобилската винил од VVi Vi D Vinyls е специјално конструиран за DIY'ers.Оваа трајни филмот е идеален за долгорочна флота и motorsport маркетинг апликации и обезбедува лесен, поекономична алтернатива за да се наслика.Во 3.9 mils во дебелина, филмот ќе се водат и да се придржува кон било која форма и дебели доволно дека промена на бојата, стрии и други видливи недостатоци кога завиткување и возење се сведени на минимум.Овој производ е изграден во VVi Vi D Воздух Ослободување, VVi Vi D се Спротивстави, и VVi Vi D Топлина Осигурач технологии за поддршка на DIY'ers и професионален изглед на завршен квалитет.Види опис на производот подолу за детали за овие технологии.Примена : За Да Се Исуши.Лепило : Растворувач-базирани, repositionable, постојан лепило.Life : Оваа винил се очекува лесно да трае 5-7 години на отворено.Оваа Винил може да се инсталира користејќи 3 M 94 Буквар и 3 M Работ sealer, овие не се задолжителни, овие производи ќе се промовира адхезија и додадете животот на вашиот винил.На sealer или буквар не ќе го отстрани лепак, деформирајте винил или уништи текстура за разлика од поевтини квалитетни филмови.На VVi Vi D Vinyls Карбонски Влакна колекција нуди прекрасни бои во текстура дизајниран да се реплицираат јаглерод-влакна засилен термопластични, силна, но лесен материјал кој се користи во високо-перформанси F1 тркачки автомобили.Нашите Вистински Р серија има 4 D визуелен ефект за најавтентичен изгледаат на пазарот!Се користи за завиткување на автомобили, мотоцикли, бродови, авиони, внатрешни или надворешни апликации.

Особините