.

Portmeirion Егзотични Ботаничкиот Градина Вечера Плоча Сет со 6 Избрани Мотиви

Portmeirion Егзотични Ботаничкиот Градина Вечера Плоча Сет со 6 Избрани Мотиви

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

10-1/2-инчен дијаметар.Сет вклучува 6 избрани мотиви.Машина за миење на садови и микробранова безбедно.Координатите со Portmeirion Оригиналната Ботаничкиот Градина.Достапни како единствен мотив или во група на избрани 6 мотиви.Portmeirion продолжува да се изгради на наследството на тоа што е исконски Ботаничкиот Градина модел воведен најпрво во 1972 година. Уметникот Сузан Вилијамс Елис создадени Ботаничкиот Градина за да го опишат целосен опсег на цвеќиња како се најде на англиски јазик градини од античкиот ботанички книги.Сега, оваа нова низа гранки надвор да вклучуваат убава и vibrantly обоени тропските цвеќиња.Секое парче во оваа нови колекции ги координира совршено со традиционалните Ботаничкиот Градина, и во форма и дизајн.Вечера Плоча е достапен како единствен мотив, или во овој сет на шест избрани мотиви.

Особините