.

Stren-Flex Веб Прашка Око за Око 8 ft L 12200 lb Капа

Stren-Flex Веб Прашка Око за Око 8 ft L 12200 lb Капа

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

'Веб Прашка, Прашка Тип Станот на Окото и Окото, Вертикална Hitch Капацитет 12,200 lb., Ширина 2 In., Должина 8 ft., Број на Plies 4, Материјал Најлон, Веб Одделение Тешки-Должност, Прашка Оценка Тип 3, Ѓердан Hitch Капацитет 9800 lb., Кошница Hitch Капацитет 24,400 lb., Носат Отпорни Покрие Ниту Еден, Око Должина 12 Во., Боја Жолта, Темп.Опсег -40 Степени да 194 Степени F, Предиво Слој неопасен Акрил, се Противи Отпорни на Алкохоли, Етри, и Силна Alkalies, Стандарди за БЗР 29 CFR 1910.184 и ASME B30.9 Стандард".

Особините