.

uxcell A24 V-Ремени 24 Теренот Должината, A-Дел Гума Вози Појас 2 парчиња

uxcell A24 V-Ремени 24 Теренот Должината, A-Дел Гума Вози Појас 2 парчиња

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Големина : Теренот Должина : 24"; Надворешната Дебелина : 640mm / 25.2"; Врвот Ширина : 13mm / 0.5"; Дебелина : 9mm / 0.35".Материјал : се направени од гума, neoprene за отпорност на масла, вода, и некои растворувачи.Функција : Да се поврзат две или повеќе ротирачки за да можат да се пренесува моќта на диск систем.Дури и оптоварување дистрибуција на појас дискови и добра отпорност на абење.Карактеристика : трапезоидна форма на ленти пресек оптоварување во жлебот на сличен облик sheave или макара за да се обезбеди влечење и усогласување.Апликации : Користени за вози системи во автомобилската, земјоделски, текстилни, печатење, рударство, и канцеларија опрема индустрии, и др.Опис : надвор ткаенини заврши се третира со високо нафта и отпорни на топлина.Специјално конструирани, извртени, топлина и хемиски сет, neoprene гумени материјал.Телото гума соединение е високо инженерните синтетички каучук соединение.Погодни за : автомобил, мотор, земјоделски машини, инженеринг машини, чин.Карактеристики : Материјал : Rubber Type : A24 Top Ширина : 13mm / 0.5"Дебелина : 9mm / 0.35"Теренот Должина : 24"Надворешниот Дебелина : 640mm / 25.2"Пакет Содржина : - 2 x Вози Појас.

Особините