.

Dpofirs PCIe да USB 3.1 Продолжување Картичка, PCIe 1X да USB 3.0 20Pin Приклучок за PCI Express Експанзија Картичка USB Картичка за Десктоп КОМПЈУТЕР, PCIE USB 3.1 Експанзија Картичка

Dpofirs PCIe да USB 3.1 Продолжување Картичка, PCIe 1X да USB 3.0 20Pin Приклучок за PCI Express Експанзија Картичка USB

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Конектор : Конектор 1 е USB 3.0 20 Pin приклучок и приклучок 2 е USB 3.1 20 Pin преден панел конектор.PCIE да USB 3.1 : адаптер е конвертор кој може да се конвертира достапните PCIE 1x на матичната плоча на USB 3.1 конектор.Употреба : Овој адаптер картичка се користи за хард диск проширување и адаптер, погоден за десктоп компјутери, и е совршено решение за користење на USB 3.1 конектори со Тип C или Видот A. Лесен за Инсталација : Инсталација и употреба, лесно да го инсталирате, може да се вметнува директно, без дополнителни додатоци се задолжителни.Висок Квалитет на Материјалите : Направен од висок квалитет на PCB, адаптер картичка е цврсти, трајни и има долг животен век.Функција : 1. Конектор : Конектор 1 е USB 3.0 20 Pin приклучок и приклучок 2 е USB 3.1 20 Pin преден панел конектор. 2. PCIE да USB 3.1 : адаптер е конвертор кој може да се конвертира достапните PCIE 1x на матичната плоча на USB 3.1 конектор. 3. Лесен за Инсталација : Инсталација и употреба, лесно да го инсталирате, може да се вметнува директно, без дополнителни додатоци се задолжителни. 4. Употреба : Овој адаптер картичка се користи за хард диск проширување и адаптер, погоден за десктоп компјутери, и е совршено решение за користење на USB 3.1 конектори со Тип C или Видот A. 5. Висок Квалитет на Материјалите : Направен од висок квалитет на PCB, адаптер картичка е цврсти, трајни и има долг животен век.Како да го Користите : Инсталирајте и користете Спецификација : Предмет Тип : Адаптер Картичка Материјал : PCB Модел : за PH61 Функција : Хард Диск Проширување Трансфер на Опсегот на Примена : Десктоп Пакет Листа : 1 x Адаптер Картичка 1 x Завртка.

Особините

Item Type:
Adapter Card
Material:
PCB
Model:
for PH61
Function:
Hard Disk Expansion Transfer
Scope of Application:
Desktop
Package List:
1 x Adapter Card :
1 x Screw :