.

K99 Живот Големина на Черепот Анатомски Модел - Човечки Череп Модел - Студио за Уметничка Испитување и Скицирање Уште Живот Мускулите на Главата Декорација Сликарст?

K99 Живот Големина на Черепот Анатомски Модел - Човечки Череп Модел - Студио за Уметничка Испитување и Скицирање Уште Живот

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

[Трајни]- Изработени од еко-пријателски смола, со одлична изработка, кои се трајни, анти избледи и лесно да се чисти цврсти и издржливи. [Живот Големина]- Ова 1 : 1 живот големина перат човечки череп статуата е lifelike и живописни, покажува фасцинантни, детални природни, која има силна наставата значење за разбирање на морфолошка структура на човечки череп. [Совршена Декорација]- Овој исклучителен занает може да се стави во дневната соба или канцеларија десктоп за декорација, можете исто така да уживаат во тоа на полица.Ова парче е само она што сте биле во потрага за да ги красат соба, класа, и/или канцеларија. [Примена]- Тоа е широко се користат во човечката анатомија, образование, настава, учење, истражување на екранот алатка и лабораториски украс резерви.Одлично за Школи, болници, визуелни помагала во физичкото здравје настава. [Совршен Подарок]- совршен подарок за черепот ентузијаст.Овој череп модел може да ги красат нивниот дом, што ги прави нив живеат или работат во повеќе уметничка смисла, и го направи животот повеќе уметнички.Спецификација : Предмет Тип : Човечки Череп Model Material : Resin Dimensions : живот size Size : 19 x 14 x 16 cm/7.4 x 5.5 x 6.2 инчи(L x W x H)Боја : Како слики shown Quantity : 1 Pcs Features : ★Сите на нашите реплики се направени од високо квалитетни полиуретански смоли дека приближна тежина и се чувствуваат на вистински коска.★Совршен за masquerades, топки, костимот партии, carnivals, Mardi Gras и така натаму.Исто така, може да се користи за академско истражување.★Исто така одлична за аквариум, можете да ги користите за декорација риба резервоарот.Пакет Содржина : 1 x Човечки Череп Модел(Живот Големина)ЗАБЕЛЕШКА !!!1-2 см грешка при мерење е разумен избор, поради рачни мерни методи.Ве молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти, следи е brightness / contrast settings и слично, може да има мала разлика во бојата на слики и вистинскиот објект.

Особините

Item Type:
Human Skull Model
Material:
Resin
Dimensions:
life size
Size:
19 x 14 x 16 cm/7.4 x 5.5 x 6.2 inches(L x W x H)
Color:
As pictures shown
Quantity:
1 Pcs
Features:
★All of our replicas are made from a high quality polyurethane resin that approximates the weight and feel of real bone. :
★Perfect for masquerades, balls, costume parties, carnivals, Mardi Gras and so on.Can also be used for academic research. :
★Also great for the aquarium, you can use it for decorating fish tank. :
Package Contents:
1 x Human Skull Model(Life Size) :
NOTE !!! :
--1-2 cm measurement error is a reasonable range, due to the manual measurement methods. :
--Please be reminded that due to lighting effects, monitor's brightness / contrast settings etc, there may be a little difference in the color of the pictures and the actual item. :