.

DreamLine Призмата на Плус 40 во. x 74 3/4 во. Frameless Нео-Агол Туш Куќиште во Бранеа Никел со Бела Основа, DL-6062-04

DreamLine Призмата на Плус 40 во. x 74 3/4 во. Frameless Нео-Агол Туш Куќиште во Бранеа Никел со Бела Основа, DL-6062-04

DEN 1440.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Комплет Вклучува : Призмата Плус Туш Куќиште и Slim Line База; Комплет Големина : 40 во.D x 40 во.W x 74 3/4 во.H; Прошетка Во Отворање : 23 во 1/8.Прилагодување : во 1/4.по страна за ширина или надвор-од-plumb; Премија 3/8 во. (10мм) уверение од калено стакло; Лево на десно или лево врата отворање.Патентирана L-Бар поддршка заградата се обезбеди непречен поглед и структурна поддршка.Вратата Хардвер Заврши : Бранеа Никел; База Боја : Бела; Потрошувачка Локација : Агол.Туш База : Низок профил прагот дизајн за лесен влез и излез; Dream Line туш основи се c UPC уверение.Лизга-отпорни текстура кат шема за безбедно туширање; Сјајни акрилик целта е нула и да се отпорни на дамки.Засилен со fiberglass за издржливост и сила; интегрирање на плочка прирабница за вода истекување спречување.Основи мора да биде инсталиран direct-to-студ; Туш куќишта или врати бараат заврши (tiled) ѕидови.Професионалната инсталација препорачува; ; Водовод кодови може да варира; Dream Line не е одговорен за кодексот за усогласеност.Боја : Брусен Никел | Стил : Бела Основа, База.

Особините