.

Smart Вода Вентил, Автоматски Вода Исклучи Вентил Тајмер и Глас, Wifi Моторните Топката Вентил за Наводнување Тајмер, Sprinkler Контролер , Компатибилен со Алекса Google, СТАН Д

Smart Вода Вентил, Автоматски Вода Исклучи Вентил Тајмер и Глас, Wifi Моторните Топката Вентил за Наводнување Тајмер, Sprinkler

DEN 815.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

????【Smart Вентил Контролер】Овој паметен вентил контролер (пакет не се содржи месинг вентили) се погодни само за во-линија вентил прекинувачи.Инсталацијата не бара малку трпение и време, шрафовите и не ' рѓосувачки челик црева стеги може да ви помогнат подобро да се поправи вентил.Погоден за постојните топката вентили (само за топката вентили!!!), применливи големини : 1/2", 3/4", 1" лост вентил (1.5" не е поддржано). ????【Гласовна Контрола】Оваа Smart Wifi Вода Вентил Компатибилен со Алекса, Google Асистент(Google Home),СТАН(Tuya Smart / Smart Живот) итн.кажете тоа turn on/off( само изговорете ја командата директно, ќе се изврши веднаш),да уживате во голема погодност на гласовна контрола.Не се работи со Smarthings!. ????【Далечински Управувач】Можете да се поврзете со WIFI преку слободни "Smart Живот" или "Tuya" апликација.Дури и ако не сте дома, можете да ги контролирате отворање или затворање на вода вентил.Погоден за различни средини, како што се апарати за домаќинство водовод, цевки, обработливо земјиште цевки за наводнување, фарм за водоснабдување цевки, итн. ⏰【Времето контрола】алармот може да се постави на мобилен телефон СТАН, и smart Wi Fi вода вентил може да биде отворена или затворена во рамките на одредено време.Тоа е многу погодно да функционира без потреба да се биде дома.компатибилен со стандардот (Wi-Fi 2.4 GHz) насловна автоматизација на системот. ????【Пакувањето на производот】1x WIFI контролер(без топката вентил),1x Power Adaper,1x Заграда,1x Упатство.Ако не знаете како да инсталирате или да се исполнат за било какви прашања, ве молиме пратете ни е-маил, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа, да ви се заблагодарам за вашата доверба. 1. Напојување напон : DC12 V 1 A. 2. Радио протокол : Wi Fi 2.4 GHz. 3. Вентил за притисок : 1.6 MPA. 4.Слободно време вентил авто : 5-10 секунди. 5.Слободно време вентил електрични : 5-10 секунди. 6.Вртежен момент : 30-60kgf.CM.Дури и ако сте далеку од дома, мобилниот телефон може да се далечински контролирани, отворете го наводнување вентил на вода и на почва, вода во градината, и затворање на гасни вентил, можете да се затвори или да се отвори вентил автоматски со паметен телефон, без разлика каде сте.

Особините