.

Широк-Бенд 3 Начин Splitter-4.8 dB N Тип Женски-50 Ohm од XRDS-RF (НЕ за ТВ)

Широк-Бенд 3 Начин Splitter-4.8 dB N Тип Женски-50 Ohm од XRDS-RF (НЕ за ТВ)

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .РАБОТИ ОДЛИЧНО : 3-начин 50ohm splitter n женски конектори full-бенд 698 MHz-2700 MHz.користи оваа точка да се закачите на две антени за една ќелија засилувач.НИСКА ВМЕТНУВАЊЕ на КОСАТА : дизајнирани да се подели на засилена сигнал до три антени со минимална јачина на косата.КОМПАТИБИЛНОСТ : ова електроника -4.8 d B 3-начин splitter accommodates многу комбинирање на решенија помеѓу LTE (700 MHz).мобилните (800 MHz).компјутери (1900 MHz) и aws (2100 MHz) се дели високи и ниски фреквенции на мобилните во 698-787 MHz и 824-2200 MHz.компатибилен со сите нас превозници, вклучувајќи : verizon/AT&T/СПРИНТ/Т-мобиле/права разговор/Мобилна/IBS & DAS.КОНЕКТОР ТИП : n-женски конектор.КВАЛИТЕТОТ МОЖЕТЕ ДА му ВЕРУВАТЕ : 3-начин 50ohm splitter Доживотна Гаранција.100% пари наплата на гаранција и замена гаранција.50 ohm 3 начин целосна бенд splitter со n тип женски конектор и-изградба и здрав.монтажа е бриз.Фреквенција на опсегот на n-женски сигнал splitter ги опфаќа повеќето 3 G/4 G бендови од 698 MHz до 2700 MHz.Одлична Опција за Антена Полнила.Подели на мобилен телефон бустер сигнал на три различни внатрешни антени.Користи оваа n-женски splitter да додадете двојна антени надвор на мобилен телефон бустер.Оваа splitter им овозможува на сигнали што треба да се подели со минимална јачина на косата.

Особините

0-3GHZ VSWR :