.

Ohaus AX2202 Авантурист СЕКИРА Прецизност Рамнотежа, AutoCal

Ohaus AX2202 Авантурист СЕКИРА Прецизност Рамнотежа, AutoCal

DEN 382.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

2200 g Капацитет x 0.01 g читливост. 9 Апликацијата режими на знаци вклучувајќи тежина, динамичен мерење, екранот се одржи, totalization, густина определба, делови за пребројување на гласовите, % мерење, проверка мерење и формулација.Работиме и пристап Авантурист е девет апликацијата режими и изобилство функции што се елиминира потребата да направите неколку рачни пресметки преку современо, боја на екран осетлив на допир.Опремени со поврзување и функционални карактеристики се најде во современи лаборатории, вклучувајќи двојна USB порти, real-time clock со GLP/GMP податоци и рамнотежа клонирање функција да ги прилагодувањата за префрлување во други Авантуристи.Кој Auto Cal, Ohaus " автоматско внатрешни калибрација на системот која извршува рутински одржување од страна на calibrating билансот на ден.

Особините