.

Schuler Научни СПС-6002.ТД ТД Серија Top-Вчитување Рамнотежа со 0.01 G Читливост и 6000G Капацитет, 5.04 Висина, 8.11 Широк, 13.11 Должина

Schuler Научни СПС-6002.ТД ТД Серија Top-Вчитување Рамнотежа со 0.01 G Читливост и 6000G Капацитет, 5.04 Висина, 8.11 Широк,

DEN 2224.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

Лесно да се работи на допир на екранот.Внатрешни автоматска калибрација и прилагодување - вклучувајќи температура се активира со калибрации, и време-се активира калибрации.Напредни губење на податоци за управување со USB приклучок интерфејс или преку мрежата со својот e2r систем.Вграден IR сензори овозможувајќи за раце слободни tarring или пренос на податоци.На Schuler научни тд-серија top-вчитување салда нудат висока прецизност со напредни карактеристики.Оваа SPTD-6002 нуди 0.01 G читливост со вкупен капацитет од 6000 G.На тд серија е комбинација на напредно мерење на перформансите со user-friendly платформа.Карактеристики вклучени се и 5" екран осетлив на допир екран со едноставен и лесно да се движите низ менито.Вграден IR сензори овозможи рацете слободни tarring или пренос на податоци на компјутер или принтер едноставно со повлечи на рака.Внатрешни автоматска калибрација и вредноста, температурата се активира со калибрации поведе со 3° C промени во температурата.Време активира со калибрации може да биде програмиран или едноставно притиснете го cal копче за да го активирате калибрација функција.Повеќе тежат режими за сликање - седумнаесет тежат начини вклучувајќи ги грам & мг.Апликацијата режими - оптимизирате перформансите на вашиот рамнотежа со еден од единаесет апликацијата режими : Основни мерење, парче пребројување на гласовите, Проверете мерење, дозирање, отстапувања, определување густина (цврсти материи & течности) животно тежат, статистика, totalizing (формулација) и на врв на се одржи.User-friendly нацрт-shield е стандард на полу-микро и аналитички модели.Сите предлог-shield Врати, од не ' Рѓосувачки челик тежат Пан, нацрт Комора подот се лесно да се отстрани за чистење.Напредни комуникациски технологии со USB порт или преку вашата мрежа.

Особините