.

Ninestar Компатибилен Тонер со Samsung Clt-k409s Clp-310n, Clp-315, Clx-3175fn, Clx-3170 - Црна

Ninestar Компатибилен Тонер со Samsung Clt-k409s Clp-310n, Clp-315, Clx-3175fn, Clx-3170 - Црна

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Компатибилен со Samsung CLP-310 N/CLP-315/CLX-3175 FN/CLX-3170. Бренд Нови (Не Remanufactured или Полни). 30 ден парите назад гаранција.Сите Ninestar производи се во согласност со ригорозни ISO9001 QS и ISO14001 Глобален еколошки системи за тестирање.Опис на производот G&G Ninestar е светски лидер во компатибилни, мастило и ласерски резерви.G&G Ninestar развива, произведува и продава целосна линија на квалитетни компатибилни инк-џет и ласерски печатач потрошен материјал.Сите G&G Ninestar производи се произведени според строги имплементација на ISO 9001 глобалниот систем за квалитет и ISO 14001 глобален еколошки систем и се признати како лидер на пазарот во квалитет, угледот и вредност.Сите G&G Ninestar мастило и тонер производи се испорачани со сопствената патентирана пигмент мастило - "Ever Brite".Ever Brite нуди вистински исчезнат отпор и во однос на Озонската и УВ, ова значи дека вашите документи и фотографии печатени со Ever Brite мастило може да трае и до 110 години без забележителни исчезнат.Исто така, кога се користи Ever Brite мастила ќе имаат дополнителна корист од голема дупка со и highlighter отпор.Универзалната природа на Ever Brite мастило значи дека печати перформанси на двете обична и сјајна хартија е извонредна.Ever Brite мастило нуди "Сјај" на бојата, но, исто така, обезбедува јасни темни текст и покажува мала варијација, без оглед на тоа што квалитетот на хартија се користи.Сет Содржи : 1x Ninestar Црн тонер кертриџ.

Особините