.

Тетоважа Shader Машина, Кастинг Тетоважа Машина Лагер Shader Серпентина Професионални Тетоважа Машина Серпентина Машина Лагер Калеми Професионални Пигменти Тетоважа М

Тетоважа Shader Машина, Кастинг Тетоважа Машина Лагер Shader Серпентина Професионални Тетоважа Машина Серпентина Машина

DEN 474.96

Износот
Во форма достапна за нарачката

Материјал - Нашите тетоважа shader машина е направен од високо квалитетни алуминиумски материјал, тоа е постабилна и издржливи.Стабилни перформанси, брзо топлина дифузија и висока температура отпор за најдобар тетоважа искуство, постојан веѓа шминка, усна линија и eyeliner.Висока Стабилност - тетоважата машина топлина дисипација функција е моќна и многу стабилна.Поради брзиот топлина дифузија, тоа може да работи континуирано за многу часови без топлина.Тоа може да се работи за долго време, бојата е светла и безбедно.Безбедно и Лесно да се Color - тетоважа машина е стабилен, има мазни линии, лесно е да се боја, го намалува оштетување на кожата и ја смирува кожата болка.Use dual калеми, стандард 10 калеми, и професионална тетоважа машина додатоци.Анти-се тресат - Ла машина à tatouer ajoute он дизајн анти-се тресат ау curseur de l'aiguille.Ла концепција scientifique réduit considérablement ле taux де gigue, réduisant ainsi les dommages cutanés и aidant à soulager les douleurs cutanées, ce qui est bénéfique се прелива apporter une bonne expérience де tatouage à вос amis.Faible bruit - Ла машина à tatouer на он faible bruit, ce qui élimine ла panique de l'invité causée par la voix de la машина и дан à l'invité он environnement де tatouage calme.Данс ле même temps, ле faible bruit n'affectera па l'état des tatoueurs и obtiendra finalement les meilleurs résultats.Функција : 1. 5 V почеток, 6-10 V нормална работа, тетоважа машина може да се користи за поставата и сенчење. 2. Пролетта е направен од висок квалитет на композитни материјали со висока еластичност и замор, отпорност и е погодна за долгорочна работа. 3. Сидро род има одлична магнетни пропустливост и добри перформанси. 4. Стабилни перформанси, брзо топлина дисипација, може да работи континуирано за 8 часа без греење. 5. Оваа тетоважа машина е погоден за кертриџ игла костец или нормален костец.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Тетоважа Машина Суров материјал : алуминиум, бакар Стоки гајтанот : 10 круга Почнувајќи напон : 5 V Работен напон : 6-10 V Функција : shader и лагер Применливи се справи со тип : кертриџ се справи со игла или обичен се справи со Важечките Игла Тип : Одберете ја соодветната игла според справи со Важечките клип кабел тип : кука string Пакет листа : 1 x тетоважа машина.

Особините

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Tattoo Machine
Raw material:
alloy, copper
Goods spool:
10 rounds
Starting voltage:
5V
Working voltage:
6-10V
Function:
shader and liner
Applicable handle type:
cartridge needle handle or ordinary handle
Applicable Needle Type:
Select the appropriate needle according to the handle
Applicable clip cable type:
hook string
Package list:
1 x tattoo machine :