.

Бања Термометар,1 Бебе Термометар 6 Стилови на Бебето Бања LED Дисплеј Лебди Симпатична Животно(Жолта патка)

Бања Термометар,1 Бебе Термометар 6 Стилови на Бебето Бања LED Дисплеј Лебди Симпатична Животно(Жолта патка)

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

SMART ТЕМПЕРАТУРА МЕРЕЊЕ : Со бебе термометар, веќе не треба да се измери температурата со рака.Овој паметен термометар може да брзо и точно мерење на температурата на водата, па вие не мора да се грижите за вашето бебе се scalded или фаќање на ладно.Неговата симпатична животно модели се направи тоа многу интересна играчка која може да ги споделите со вашите мало бебе да уживате во среќни бања.ПОСТОЕЧКИОТ ДИЗАЈН : температурата На водата е автоматски се мери со црна сензор на температура на чип.Големи, јасен и лесен-за-читање LED дисплеј.Веднаш да се наведе температурата на водата да се спречи вашето бебе од добивање на изгорени или фаќање на ладно.Тоа не е само када термометар, но исто така и симпатична лебди играчка за кади и базени за пливање.ОДЛИЧНА СИГУРНОСТ И КВАЛИТЕТ : вода термометар е направен од висок квалитет на КОМПЈУТЕР+ смола, таписерии изработка, и мазна и брус-слободна површина нема да им наштети на бебето е деликатна кожа.Тоа е идеална големина на вашето бебе може да се одржи и да комуницирате со.Тоа е неопходност за бебиња и идеален подарок за новородените бебиња.ВЕРОДОСТОЈНИ И ТОЧНИ : дигитален термометар не е само бања термометар, но исто така има и затворен термометар.Нема потреба да се допре повеќе, големи и clear LCD екран, ќе ви обезбеди со точна температура во рок од неколку секунди, осигурувајќи дека кадата или спалната соба нема да бидат премногу високи или премногу ладно, и донесе комфорно спиење и капење средина за вашето бебе.НЕ БАТЕРИЈАТА е ПОТРЕБНО, ПОБЕЗБЕДНО : кадата температура има 6 стилови за вашето бебе, за да изберете од.Без батерија, нема струја, побезбедно да се користи во вода.LED тест на температура на опсег е 34℃-44℃. (Висина : околу 8.5 cm/3.3 инчи.Дијаметар : околу 9 см/3,5 инчи).Карактеристики : Материјал : PC + Смола Боја : Како на Сликите Покажуваат Факултативна Стилови : Виолетова нилски коњ, Розова Свиња, Жолта Патка, Сина Мечка, Зелен Крокодил, Бело Теле Висина : околу. 8.5 cm / 3.3 инчен Дијаметар : прибл. 9cm / 3.5 инчен Пакет Тежина : околу. 122-129g Предмет Тип : Бебе Термометар Пакет се Вклучени : 1 x Бебе Термометар Забелешка : опсег на LED тестирање температура е 34℃-44℃.

Особините