.

MHUI PTFE Тема Печат Лента 16mm X 15 МИЛИОНИ Индустриски Пломби Лента за Водовод Заеднички, Гас, Вода Истекување на Вода Цевка Конец,50pcs

MHUI PTFE Тема Печат Лента 16mm X 15 МИЛИОНИ Индустриски Пломби Лента за Водовод Заеднички, Гас, Вода Истекување на Вода

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Материјал : нишката печат снимката е направена на квалитетот PTFE со добра durablity, анти-запленување, лесно да се примени и да се отстранат; Се работи и за спречување на истекување на цевки и водоводни систем, само заврши на теми и да ги применуваат фитинзи, нема потреба да чекате за сушење или solidifying.Големина : со компактна големина, така што можете да складирате лесно во секоја лента со алатки или простор, погодно за користење во секое време и насекаде.Совршен Поправка : Совршен за монтирање работи (дури и под вода), PTFE лента ќе не solidify или солза во секое време и се трајни.Функција : со добра цврстина, мали димензии, мала тежина, изолација сопственост и отпорност на корозија, печат лента е удобен и лесен за користење, и нуди добро решение за тесна и течење-слободен печат на тема зглобовите и врски.Примена : овие цевки тема ленти може да се примени на повеќето материјали, како челик, легури, пластика, месинг, керамиката и многу повеќе, создавајќи херметички печати помеѓу навој за цевки и фитинзи; кои Работат за двете воздух и вода, погоден за домашни и индустриски апликации.

Особините