.

TufSkinz Задниот Спојлер Инсерти - Компатибилен со -2018 Focus RS - 2 Парче Kit(Мат Црна)

TufSkinz Задниот Спојлер Инсерти - Компатибилен со -2018 Focus RS - 2 Парче Kit(Мат Црна)

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

Се вклопува 2016-2018 Focus RS. 3m Автомобилската Лепило.Издржливи - Последните Векот на траење на Возилото.Лесна Инсталација.Произведено Во САД.Description Add нов изглед на вашиот Фокус РС со инсталирање TUFSKINZ Задниот Спојлер Писмо Влошки.Овој комплет карактеристики зголеми и стилски "RS писма кои се fittingly поставен во врежана заден спојлер.Материјал Type Domed (Воскресна 4mm) - Нашите Domed производ линија е нашиот потпис на производот.Секое парче е произведен со нашата 3-слој процес, кој има се дизајнирани и тестирани за да се издржат сите елементи.ПРВИОТ СЛОЈ - Супериорен УВ Doming Смола што создава висок сјај, отпорен на гребење, издржливи завршница.ВТОРИОТ СЛОЈ се Состои од различни супстрати вклучувајќи ја и нашата 100% Реално Карбонски Влакна, Хром, Маскирна и Фабрика боја натпревари за да се овозможи низа на сопствени опции.ТРЕТИОТ СЛОЈ - го Користи нашиот 3 M Автомобилската Одделение Лепило која создава совршен обврзници на површината на возилото и го прави производот инсталација на леснотија.**Исклучок : Вистински Карбонски Влакна (Суровини) е поставено од 1mm** Лесно Installation TUFSKINZ Задниот Спојлер Писмо Вметнете парчиња се со цел да се вклопи совршено во врежана "RS" областа од задниот спојлер се допаѓа загатка парче.Секоја буква вметнете е дизајниран да се пополни на точната барање на станот врежана област.Првично и инсталација може едноставно да се заврши во рок од 10 минути.

Особините