.

Хоџо Спорт Прилагодливи Тегови Set - 33Ibs, 44Lbs, 66Lbs Тегови со Barbell Поврзување Прачка - Тежина Сет за Домашна Теретана

Хоџо Спорт Прилагодливи Тегови Set - 33Ibs, 44Lbs, 66Lbs Тегови со Barbell Поврзување Прачка - Тежина Сет за Домашна Теретана

DEN 0.00

Износот
Во форма достапна за нарачката

ГОЛЕМА ФЛЕКСИБИЛНОСТ - Оди од тонирање на вашите раце со гира кадрици за градење на силна, обликувана за нозе, со barbell squats во само секунди.Едноставно завртка гира прачки во barbell род да се трансформира вашиот гира притиска во калории-експлозија barbell тренингот.ПРИЛАГОДЛИВИ ТЕГОВИ - се Постигне вашиот сон фигура еден ''increment '' во исто време.Збир на 15kg/33 Ние ви дава 30.8 фунти на плочи + 2.2 килограми на поврзување и гира прачки.Секој гира лесно може да се прилагоди од 7.3 Ibs до 16.2 Lbs.На barbell лесно се прилагодува од 8.8 Lbs до 33 раздразнените синдром на дебелото црево.Се подготвени да се направи сериозни придобивки преку прогресивно преоптоварување.БРЗО И ЛЕСНО КОРЕКЦИЈА - Нема повеќе да трошат време за отстранување на тежина плочи!Со брза заклучување и брзо ослободување јака прстиња во нашата прилагодливи гира во собата, можете брзо да додадете или отстраните плочи со вкупно леснотија и се каже збогум на фрустрирачки нарезници/unscrewing процес.БЕЗБЕДНО И УДОБНО - Уморни од гледање на вашиот тежини се лизга надвор?За разлика од завртки, јака стеги се задржи вашата тежина цврсто обезбедени. 3 прачки се направени на нераскинливо челик и поврзување прачка има удобна пена за заштита на вратот и рамената од повредите.Најдобро од сите, counterweights се покриени со Полипропилен (PP) - повеќето еко-пријателски пластика која е без мирис, нетоксичен, и издржливи - да се заштити вашиот под од гребење.НАПОР ПОСТАВУВАЊЕ И СКЛАДИРАЊЕ - Без завртки, алатки, или кавга се потребни.Гира кадрици?Едноставно прикачите тегови, заклучување на стеги, и нека добивки започне.Barbell deadlifts?Завртка поврзување прачка и подигнете далеку!Да се направи?На одвоени делови лесно може да се чуваат под вашиот кревет или во вашите фиоки/плакарот.

Особините