.

5.11 Тактички RUSH72 Воена Ранец, Molle Торба Rucksack Пак, 55 Литар Голем Стил 58602

5.11 Тактички RUSH72 Воена Ранец, Molle Торба Rucksack Пак, 55 Литар Голем Стил 58602

DEN 5039.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Најлон обвивка.Патент затворање. 15.5" рамо капка.Тактички Ранец RUSH72 карактеристики воена торба дизајн, изградена од голема сила, вода-repellant rucksack направени со 1000 D најлон; 3342 кубни инчи / 55 литар вкупен капацитет.Оваа MOLLE воената стил тактички ранец е подготвена за патрола.Dual-zippered пред и главни прегради со ракавица пријателски моделирани зафат повлекува.админ организација џеб да ги зачувате мапи, пенкала и документи.Оваа тешка должност голема воена ранец карактеристики на предниот џеб - 15.5 x 11.5 x 2 инчи, главната преграда - 23 H x 13.5 L x 8.5 инчи, хидратација џеб -21 x 13.5 инчи, левата и десната страна џебови - 16.5 x 6 x 1.75 инч.Прилагодливи двојна густина затворен мобилен пена рамо ремени; cinching половината рака и двоен компресија ремени одржување на вашиот rucksack пакет безбедно и удобно.На 5.11 Rush72 Тактички ранец може да се користи како повеќенаменски пак, торба, опсег торба, лов ранец, армијата ранец, тактички прашка торба, опстанок ранец, пешачење rucksack, или секојдневниот отворено ранец.На RUSH72 е конструиран да биде целосно опремен 72 часа торба која обезбедува доволно простор за опрема и додатоци, додека останатите солиден и сигурен доволно за продолжен екскурзии или тактички deployments.На RUSH72 е конструиран да биде целосно опремен 72 часа торба која обезбедува доволно простор за опрема и додатоци, додека останатите солиден и сигурен доволно за продолжен екскурзии или тактички deployments.Компатибилен со 5.11 Нивоа Систем , и Брзање Ниво Пушка Ракав , пак карактеристики неспоредлив складирање на способност, заврши околу, MOLLE и Slick Stick-компатибилен веб платформа, прилагодлив рамо и sternum ремени, 60-оз.хидратација џеб, и издржливи, водоотпорен изградба.

Особините