.

FestiCorp Божиќ Tablecloth - Декоративна Чипка Табела Облека за Правоаголна Маса, Божиќ Маса Лен Шалче Ткаенина Навремено Слободни Табела Покритие за 6 Нога Маса, Зима & Празн

FestiCorp Божиќ Tablecloth - Декоративна Чипка Табела Облека за Правоаголна Маса, Божиќ Маса Лен Шалче Ткаенина Навремено

DEN 287.76

Износот
Во форма достапна за нарачката

Пакет Содржина : Секој пакет вклучува 1 флорални и Божиќ ѕвона гроздобер чипка правоаголник tablecloth мерење 54 од 72 инчи долго.Погоден за 6 седиште правоаголник и квадрат маси и 4~6 нога маси.Постави основата за семејството празнична вечера со гроздобер чипка Божиќ Tablecloth : Единствен жив Божиќ црвена чипка табела капак кој елегантен флорални и бел Божиќ тема совршен за да додадете топла сезона се чувствуваат да било dinning амбиент.Дамка и Носат Отпорни и Навремено Слободни Празнична Маса на Корица : Внимателно направена со 100% висококвалитетен полиестер ткаенини, оваа маса крпа е многу пријатен и мека на допир.Тоа е многу трајни, отпорни на абење, навремено слободни и топлина & дамка отпорни.Разноврсна Чипка Шалче Tablecloth за Празнична Сезони : Овие трајни tabletop опфаќа може да се користи како облоги на други цврсти tablecloths што веќе ги поседувате или само како tablecloth.Совршен за Божиќ сезона, вечера, трпезариска маса, кревет табела.Висат нив на врати, или ѕидови за употреба како декоративни backdrops или да ги стави низ собата како реклами за уште подобар празнична тема.Лесно да се Грижи и да ги чува : Рака мие или машина за миење во торба за перење, нежни циклус, не кајгана.Многу лесно да се свитка и продавницата до следната прилика.Изработени од 100% трајни полиестер.Навремено-бесплатно, Sheerness, Мека.Убаво сечење со scalloped рабови.Не ги изгубат конците.Гроздобер Везени Чипка.Сложена флорални шема.Машина перат.Собори сува на ниска температура.Железо во ниска топлина.Не кајгана. 54"W x 72"Л 60"W x 84"Л 60"W x 102"Л Подобрување Божиќна атмосфера со нашите доброто & прекрасна чипка табела шалче, тоа им помага да се создаде прекрасен и топол амбиент во вашиот дом. 54"W x 72"L 60"W x 84"L 60"W x 102"Л.

Особините