.

GG Гранд Општи 76442 Црвена/Црвено Светло (Ултра Тенок Spyder Rd 12LED Двојна Функција со S. S. Rim)

GG Гранд Општи 76442 Црвена/Црвено Светло (Ултра Тенок Spyder Rd 12LED Двојна Функција со S. S. Rim)

DEN 569.04

Износот
Во форма достапна за нарачката

DOT (Department of Транспорт) согласност за улица правни осветлување; ги исполнува или го надминува ТОЧКА и/или SAE стандарди.LED светло за камиони, влечење & брод приколки, RVs, автобуси, atv настана, комунални возила и повеќе.Hardwired со две 0.180 куршум приклучоци и земјата прстен жица (високо/ниско функции).Дизајн со печат од поликарбонат леќа и домување да се спречи штета од влага и корозија.ГОЛЕМИОТ ОПШТ е водечки производител и дистрибутер на висок квалитет на камион додатоци од 1984 година се карактеризира широк избор на ТОЧКА одобрени осветлување производи, chrome додатоци и многу повеќе.Led диодите се посветли и имаат пониски amperage привлече што е можно за да додадете повеќе осветлување без надградба на вашиот полнење систем.Надградба на вашето возило осветлување со ГОЛЕМИОТ ОПШТ е Ултра Тенок Spyder Rd/Rd 12 Led Двојна Функција Светлина, S. S. Rim.ГОЛЕМИОТ ОПШТ е Ултра Тенок Spyder Rd/Rd 12 Led Двојна Функција Светлина, S. S. Rimes DOT (Department of Транспорт) согласност за улица правни осветлување и е премиум квалитет избор на Оваа LED светло најчесто се користи во средни и тешки камиони, влечење & брод приколки, RVs, автобуси, atv настана, комунални возила и многу повеќе.

Особините