.

Миризливи Свеќи Подароци за Жени,4 Пакет Свеќи најголемиот Дел 100 Часа Природни Соја Восок од Свеќи,Стрес Олеснување,Долготрајни Свеќи за Дома Миризливи, Ароматера?

Миризливи Свеќи Подароци за Жени,4 Пакет Свеќи најголемиот Дел 100 Часа Природни Соја Восок од Свеќи,Стрес Олеснување,Долготрајни

DEN 532.80

Износот
Во форма достапна за нарачката

ПРИРОДНИ 4 МИРИС МИРИЗЛИВИ СВЕЌИ : Миризливи свеќи подарок сет со 4 пакет,кој вклучува 4 мириси,јасмин, лимон, ванила и лаванда.прекрасна мешавина на етерични масла се работи навистина добро и може да се користи во секоја соба од куќата,мирис дека веднаш ќе се направи да се чувствувате среќни да се биде дома.СОЈАТА ВОСОК од СВЕЌА & ЕТЕРИЧНИ МАСЛА : Ароматерапијата свеќа поставени се направи од 95% природни чиста соја восок и 5% етерични масла.Рамномерно горење и произведува нема црн чад, повеќе поздрав, безопасни за човечкото тело и животната средина.ДОЛГОТРАЈНИ ГОРЕЊЕ ВРЕМЕ : Миризливи соја свеќи може да се изгори 20-25 часа,до 80-100 часа вкупно еден сет,фитил е 100% олово-слободен памук.Создавање на пријатно или интимна атмосфера,осветлување неколку добро поставени свеќи во вашиот дом навистина може да додадете ефект.СТРЕС ОЛЕСНУВАЊЕ АРОМАТЕРАПИЈАТА СВЕЌА : Scened свеќи може да ви помогне да се опуштите, да се чувствуваат спокојство, полни со енергија и да ви помогне на вашиот мозок да се добие во попродуктивен начин на размислување.погоден за бања јога спа итн.СОВРШЕН ПОДАРОК СЕТ-подарок дека е екстра-внимателен за љубител пријатели семејство.На ароматерапијата свеќа е идеален подарок за Housewarming Роденден Годишнини Денот на Вљубените денот на Благодарноста Божиќ итн.Да мирис вашиот дом.Миризливи свеќи се прекрасен начин да се суптилно додадете прекрасен мирис во вашиот дом.Постојат огромен број на миризливи свеќи достапни за купување, прекрасна мешавина на етерични масла се работи навистина добро и може да се користи во секоја соба од куќата за да се даде еден прекрасен, но не премногу надмоќна мирис.За да креирате топол сјај.Треперење на свеќи произведува прекрасна атмосфера која едноставно не може да се реплицира.Ако сте во потрага да се создаде удобна или интимна атмосфера,осветлување неколку добро поставени свеќи во вашиот дом навистина може да додадете ефект.Додавање на свеќа тука и таму ќе се создаде мекост во вашата соба, која веднаш ќе се направи тоа се чувствува пријатна и добредојде.

Особините